Avaleht

Retk Heiki Pärdiga Soomaa maastikke, talusid ja lilleaedu vaatama

06.08.2023 - 08:30

Pühapäev 06.august 2023

Seekordsel Soomaa retkel teeme mitmeid ekskursioone taludesse ja lilleaedadesse.

Asu talu on väike hobitalu Põhja-Viljandimaal Soomaa servas Ivaski külas, kus 20 aastaga on välja kujunenud liigirikas kollektsioonaed. Püsilillekollektsioonis on põhirõhk päevaliiliatel, mida on üle 500 sordi, enamus neist Eestis vähelevinud ämblikõielised. Teine suur armastus on floksid, mida on rohkem kui 300 sorti. Nii flokse kui päevaliiliaid on püütud sobitada aiakujundusse, moodustades neist erinevaid istutusalasid ja kombineerides teiste püsikutega. Avatud kodukohvik. Oma koduaeda tutvustab Aide Vendla.

Nõrga talu 1,5 ha suurune iluaed pakub üllatavaid vaateid ning võlub hiiglasliku veesilmaga, olles tõeline püsilillede paradiis. Aia uhkuseks on suur päevaliiliate ja flokside kollektsioon. Floksid on aia vaieldamatud pärlid. Avatud kodukohvi. Oma koduaeda tutvustab Krista Kukk.

Piesta Kuusikaru talu. Piesta kaubamärki kannavad puhas õunamahl, glögilaadne vürtsikas õunajook, õrna mündiga õunasiirup, aeglaselt kääritatud õunaäädikas, gurmaanide lemmik õunastroop Avatud kodukohvik.
Oma kodutalu ja seal valmivaid tooteid  tutvustavad perenaine Külli ja peremees Hardi.

Alpakafarm. Pärnumaal Ares asuv Alpakafarm on Eesti üks suurimaid kameliide kasvatavaid farme, olles koduks rohkem kui 180 loomale, sealhulgas alpakadele, laamadele, guanakodele. Peale selle elavad farmis Kameruni kitsed, mini- ja mustninalambad ning merisead.

Avatud on käsitöö ja lõngapood. Osta saab Norra juustu ja vorsti. Alpakafarmi tutvustavad perenaine Kaja ja peremees Kai.

Sõidame marsruudil Olustvere, Suure-Jaani, Vastemõisa, Kõpu, Tipu, Tori, Are.

Retke juhib ja piirkonna kultuurilugu tutvustab Heiki Pärdi.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 8.30. Tagasi Tallinnas kell 20.30

Sõidu hind koos ekskursioonidega talus 55 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajaliktäpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Saadame kinnituse.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.