Avaleht

Retk Hansapäevadele Limbažis ja Maarjapäeva pidustustele Valmiermuižas

04.08.2018 - 07:30 - 22:30

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 4. augustil 2018

Laupäeva veedame Vidzemes. Sõidame läbi Pärnu vanasse hansalinna Limbažisse (Lemsalu), kus toimuvad Hansapäevad. Pidustused on keskaegses stiilis koos käsitööturu, õpitubade, rüütliturniiri, ajastutruu muusika ning tantsudega.

Edasi liigume samuti vanasse hansalinna Valmierasse (Volmari), kus külastame linna külje all asuvat Valmiera mõisa (Valmiermuiža), et osa saada seal toimuvast Maarjapäeva peost ja „Gardu Muti“ laadast.

Lätis ja Vidzemes tähistatavat Maarja päeva kutsutakse ka turupäevaks. Valmiermuižas kujutavad turud kaasahaaravaid tähtpäevi, mida tähistatakse mitu korda aastas, äratades ellu ununenud Läti traditsioone. Kokku tulevad Läti väiketootjad ja käsitöölised, kes pakuvad oma toodangut nii maitsmiseks kui ka ostmiseks.

Koju tagasi sõidame üle Rūjiena (Ruhja), Mulgimaa ja Viljandi. Teel teeme kosutava supluse Burtnieki (Asti) järves, sümboolses paigas, kus kunagi said kokku eestlaste Sakala, liivlaste Metsapoole ja latgalite Tālava maakondade piirid.

Läti 100. juubeliaastale pühendatud retke juhib geograaf Toomas Kümmel.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7.30, tagasi Tallinnas 22.30.

Hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Registreerunutele saadame kinnituse ja arve. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.