Avaleht

Retk Avatud talude päevale Hiiumaal, Lavendlitallu ja Kassarisse

19.07.2020 - 10:05
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäev, 19.07.2020

Vabandame, kohad on täis
 
Sel nädalavahetusel on Hiiumaal nagu kogu Eestis Avatud talude päevad. Veedame kauni pühapäeva Hiiumaal koos Tiit Leitoga. Käime Kauste rannas ja luidetel, tutvume saare huviväärsuste ning taludega. Külastame Soera Talu ja Palade loodusmaja. Soera Talus saab keeta hiiumaist käkisuppi ja küpsetada maailma parimaid pannkooke, korjata võlu- ja raviväega pärnaõisi ja valmistada suvist lõhnakotikest. Võimalus proovida ja kaasa osta Lepaniidi mahetalu tooteid.
 
Meid ootab Lavendlitalu. Teeme jalutuskäigu lavendlipõllul, tutvume talu ja lavendlipõllu sünnilooga. Soovijatel võimalus sirbiga lavendlite lõikamist proovida. Avatud on POP-UP POOD erinevate lavendli toodete kaasa soetamiseks (lavendlisool, shokolaad, jook, seep jne), võimalik korjata kaasa korviga lavendleid ( 10 euri, korvitäis). 
 
Kroogi talumuuseumis Laevapuusepp Mihkel Kiibuse majas ja õuel räägime meremehe elust ja kodust 30. aastatel. Näha saab Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi koostatud näitust Juhan Maakerist ehk Torupilli Jussist. Maiu Aasma Serva Sahver OÜ müüb koeravillast valmistatud käsitööd, taimedega värvitud lõnga, erinevaid ravimtaimi ja hoidiseid (valik siirupid, tšillimoos jne), mustasõstra- ja maasikamaiust ning meresõidu komme. Lemmena mesindustalust Kassaris müügil värske hiiumaine mesi. Külaselts MUHV pakub kohvi ja teed ning soolast ja magusat ampsu.
 
Õhtu veedame Kassaris, kõigil soovijatel võimalus käia ujumas.
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7.50 tagasi Tallinnas kell 23.15.
Sõidu hind täiskasvanutele,pensionäridele ja tudengitele 40 eurot, kooliõpilastele 20 eurot, lapsed, kes koolis ei käi tasuta.
Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest koheselt teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.
 
Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
Jälgime nii bussisõidul kui ka matkadel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 
Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
 
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.
 
Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 
Palume mitte tulla
 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.