Avaleht

Retk Alatskivi lossi jõuluturule, vanausuliste juurde Kolkjasse ja Alutagusele

09.12.2017 - 08:30 - 20:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 9. detsembril 2017

Leppisime kokku, et Alatskivi ja Alutaguse retkel põikame ka vanausuliste juurde, kust osta saab maitsvat suitsulatikat, -ahvenat ja -koha.

Alatskivi lossis toimub traditsiooniline jõululaat koos kultuuriprogrammiga. Üle viiekümne müüja pakuvad lossi saalides ülesseatud müügikohtades kõike isetehtut: käsitööd alates kudumitest ja lõpetades ehetega ning söödavat-joodavat.

Alatskivist sõidame mööda Peipsi kallast Alutaguse pealinna Iisakule, kus meid ootab Iisaku muuseumi juhataja ning Looduskaitse Seltsi Alutaguse osakonna pealik Anne Nurgamaa. Jalutame Iisaku kultuuriloolistes paikades, tutvume sealkandi põlisrahva vadjalaste looga. Käime muuseumis. I-le paneb punkti Alutaguse rahvuspargi loomise mõtte tutvustamine. Loodame, et juba Eesti Vabariigi juubeliaastal luuakse uus rahvuspark ja Iisakust saab selle keskus.

Sõidul tutvustame meie uut Looduse Kalendrit '18 "Paas – Eesti rahvuskivi", kust saame hea ülevaate nii erinevatest paekividest kui pae-ehitistest Eestis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind koos muuseumipiletiga täiskasvanutele 20 eurot, õpilastele 10 eurot ja lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee või tel. 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK.

Eesti Energia kliendid saavad osaleda Looduse Omnibussi retkedel 10% soodsamalt. Soodustuse kasutamise info leiate Eesti Energia kodulehelt energia.ee/pakkumised.

Foto: Kaido Einama

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.