Avaleht

Retk Ain Mäesaluga esimesele Kukeseene Festivalile Otepääl

08.09.2018 - 07:30 - 20:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 8. septembril 2018

8. septembril toimub Otepääl esimene Kukeseene Festival, kus saab maitsta kukeseenetoite, toimub kukeseene ja sügisandide laat, õpitoad, kukeseenenäitus, valitakse Eesti kaunim kukeseen ning päeva lõpetab kukeseene korjamise võistlus ja pidu.

Festivalist osavõtja saab käepaela, millel märgitud toidukohad, kus teda oodatakse. Igas kohas saab käepaela omanik tasuta degusteerimiseks kukeseenetoidu ja topsi jooki. Käepael annab õiguse tasuta osaleda viies õpitoas ja parima kukeseenetoidu ja joogi valimistel ning kukeseene korjamise võistlusel.

Looduse Omnibuss sõidab festivalile koos ajaloolase Ain Mäesaluga, kes räägib meile Otepääst.

Kell 11-13 külastame laata, võimalus osaleda õpitubades.

Kell 13-14.30 sõidame Pühajärve äärde, kus on võimalus degusteerida kukeseeneroogasid Pühajärve GMP restoranis ja Pühajärve SPA pubis. Pühajärve mõisa tutvustab Ain Mäesalu.

14.30 sõidame taas Otepää kesklinna, kus toimub kukeseene korjamise võistlus, loosimine ja autasustamine.

Kell 16-17 linnamäe ekskursioon koos Ain Mäesaluga.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7.30, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind koos festivali käepaelaga täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Registreerimine e-posti teel. Vajalik täpne nimeline registreerimine, kohtade arv piiratud. Kui plaanides tekib muutusi, siis palume koheselt teada anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.