Avaleht

Retk 17. Matsalu Loodusfilmide Festivalile Lihulasse ja Penijõe mõisa

21.09.2019 - 08:30 - 21:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 21. septembril 2019

Ka tänavu sõidab Looduse Omnibuss Matsalu loodusfilmide festivalile, kus linastub üle saja uue loodusfilmi.

Laupäeval saab Lihula kultuurimaja suures saalis näha filme „Loomade kuningas“ (USA-Tansaania), „Vesineid“ - hingematvalt kaunis looduslugu kogu perele (Soome, kohal on režissöör Petteri Saario), „Nüüd või ei kunagi“ – film maailma kõige haruldasemast suurest inimahvist (Suurbritannia, kohal on monteerija Mirjam Jegorov) ning “Valge põhjapõder“ (Ungari-Rootsi-Venemaa-Uus-Meremaa, kohal on režissöör Zoltan Török ja operaator Jan Henriksson). Filmiprogrammid käivad paralleelselt ka väiksemates saalides.

Lihula mõisas toimub ka Loodusfoto Päev, kus esinevad Olavi Vainu, Pääro Metsand, Tarmo Mikussaar teemal foto versus video, Hans Markus Antson loodusest vlogimisest ning Anna Glynn ja Peter Dalmazzo (Austraalia).

Festivalil saab näha mitmeid loodusfoto- ja kunstinäitusi Lihulas ja Penijõel, päeva kulminatsiooniks on kell 18 algav festivali auhinnagala ja võidufilmi vaatamine.

Avatud on festivalikohvik. Käiakse ka Penijõel, kus lisaks näitustele saab külastada rahvuspargi muuseumi.

Soodsa ilma korral külastame Suitsu vaatetorni ja loodusrada.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30. Tagasisõit algab pärast võidufilmi vaatamise lõppu, tagasi Tallinnas orienteeruvalt 21.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 5 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Lisandub festivali päevapilet täiskasvanutele 7 eurot, tudengitele ja pensionäridele 5 eurot, lastele tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine, märkida retkeks Matsalu. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Retk toimub koostöös Eestimaa Looduse Fondiga projekti NaturallyEst raames, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.