Avaleht

Pikk päev Matsalus

19.09.2015 - 08:00 - 22:00

Looduse Omnibuss Tallinn

Laupäeval, 19. septembril 2015

Laupäev on Matsalu kandis sündmusterohke, ilm hea. Lihulas jätkub Matsalu 13. loodusfilmide festival, toimuvad fotopäev ja konnapäev.

Alustame filmidest.

Kell 10 linastub Suurbritannia film „Meie planeet“. See täispikk dokumentaalfilm on võimas visuaalne portree meie planeedist, mis viib meid koos astronautide, teadlaste, keskkonnakaitsjate ja filosoofide intiimsete intervjuudega teekonnale üle kontinentide. Järgnevad filmid „Sõnnikumardikas välismaal“ (Uus-Meremaa), „Kiiver lootoselinnud“ (Jaapan), „Vihmamets“ (Austraalia) jt. Täpsemat kava vaata www.matsalufilm.ee.

Samal ajal algab Lihula mõisas fotopäev, kus loodusfotograafid Arne Ader ja Urmas Tartes proovivad vastata küsimusele, kuidas Eestimaa kauneid paiku portreteerida. Fotopäeval esinevad veel Argo Nurs, Pääro Metsand, Remek Meel ja Kimmo Ohtoinen (Soome). Tutvuda saab Canoni foto- ja videotehnikaga.

Kell 11 algab konnapäev, kus Julija Petrosiute Leedumaa looduse fondist näitab filmi „Hinnatud peremees“, mis jälgib sookilpkonna eluringi. Filmi kommenteerivad ka Eesti kahepaiksete kaitsjad Riinu Rannap, Kristiina Kübarsepp ja Elin Soomets.

Kell 14 viib loodusfotograaf Peeter Vissak meid Puhtu metsa ja mere äärde.

Kell 18 toimub festivali pidulik lõpetamine ja kuulutatakse välja võitjad. Kui võidab film "Meie planeet", mida me hommikul vaatasime, lahkume saalist ja läheme mere äärde sookurgede parvesid vaatama.

Kogu päeva on festivalipaigas avatud kohvik, näha saab mitmeid fotonäitusi, sealhulgas ka Looduse Aasta Foto 2015 parimate piltide valikut mõisa aidas. Samuti on üleval ehte- ja maalinäitus.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinnas kell 22.

Hind täiskasvanutele koos festivalipiletiga 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 või retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Eesti Energia kliendid saavad osaleda Looduse Omnibussi retkedel 20% soodsamalt. Soodustuse kasutamise info leiate Eesti Energia kodulehelt energia.ee/pakkumised

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.