Avaleht

Pae-, taime- ja seeneretk Nedremaale, Kuresele ja Soontagana maalinna

26.09.2015 - 08:30 - 20:30

Looduse Omnibuss Tallinn
26. septembril 2015

Laupäeval lubab kuldset ilma. Kuna Tallinna Looduskaitse Seltsi ja Paeliidu ühisretkele said kõik kohad kiiresti täis, otsustasime lisada ka Looduse Omnibussi.

Alustame Märjamaa kirikust. Teel Vinguta küla paemurdu vaatame Sipa pärna, edasi käime Maidla mõisas ja Kirbla pangal. Matkame Nedremaa puisniidul, Mihkli tammikus, Kurese külas ja Soontagana maalinnas, mis koos Avaste sooga annavad kokku erakordse kimbu kauneid loodusmaastikke Põhja-Pärnumaal.

Omnibussi retkejuhiks on botaanik Tiina Elvisto, mis annab hea võimaluse õppida tundma ka taimi ja seeni. Peatuspaikades juhendavad meid ka Looduskaitse Seltsi auliikmed Rein Einasto ja Abro Teemusk ning Paeliidu esimees Arvo Veskimets. Kurese külas võtab vastu Urmas Vahur.

Söögid-joogid kaasa.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 20.30.

Sõidu hind täiskasvanutele (sh pensionäridele ja tudengitele) 20 eurot, õpilased 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 või retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Eesti Energia kliendid saavad osaleda Looduse Omnibussi retkedel 20% soodsamalt. Soodustuse kasutamise info leiate Eesti Energia kodulehelt energia.ee/pakkumised

Nedremaa puisniit. Foto: (CC) Urve123 / Wikipedia

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.