Avaleht

Pühadesoov

31.12.2018 - 23:58 - 23:59

Kauneid jõule!
Soovib Looduse Omnibuss

LO soovitab: soliidne pühadekink onEesti Looduskaitse Seltsi väljaantud Juhani Püttsepa ja Ingmar Muusikuse suureformaadiline loodusraamat „Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis“.

Tõstan kaks kätt rahvusmaastike valimise poolt, sellepärast et… kui palju muutub kõik, kaob kaduvikku. Seda muuta ei saa – ega saa aega teistpidi pöörata. Saab aga pidurdada mõningaid asju. Mitte küll hambad ristis, seda peab tegema rõõmuga!

Sõeludes koos looduskaitse seltsiga rahvusmaastikke, aitame hoida midagi kiiresti lagunevat, taanduvat. Aitame hoida väärtusi. Muidu mõtleme, et klaasist majad, see ongi kõik – majanduse tõus. Suur asi, kui meie maastikud saavad natuke tähelepanu. Ehk see õpetab… Midagi jääb õpetusest külge ja ka kõige pisem asi hoiab tagasi allakäiku.

Inimeste pead on kogu aeg longus, skelett moondub, vaadates arvutit, nutitelefoni. Vaatame maastikke!

50 ilusat Eesti maastikku… Mitte keegi ei õpeta nii hästi, kui maa õpetab inimest, sest maa paneb vastu. Kui maastikud kaovad, kaob ära õpetaja. Kui õpetaja kaob…

Mul on maru hea meel, et leidub niisuguseid hullusid nagu Ingmar ja Juhani. Ingmari isikupärane lähenemine ja Juhani toredad jutud... Paras hea sümbioos.“

Fred Jüssi

Seda raamatut saab vaid Eesti Looduskaitse Seltsist (25 euro eest). Tasuda võib ka ülekandega Eesti looduskaitse Seltsi arvele EE841010220047952017. Raamatuid saab kätte Eesti Looduskaitse Seltsist Koidu 80, Tallinn. Info tel. 5349 8109 või 5647 6297. Küsige ka uut Looduse Kalendrit 2019.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.