Päikseline sügisretk uude Alutaguse Rahvusparki
Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 11. novembril 2018
Kolmapäeval, mil Looduse Omnibussi nädalavahetuse retki välja kuulutame, on Riigikogus looduskaitseseaduse muutmise seaduse kolmas lugemine ja luuakse Eesti kuues Alutaguse Rahvuspark.
Alutaguse Rahvuspark on Euroopa Liidu isapoolseim ja hõlmab ühe protsendi Eesti pindalast. See liidab üheks tervikuks Puhatu, Agusalu, Muraka ja Selisoo looduskaitsealad, Kurtna, Smolitsa, Jõuga, Struuga ja Mäetaguse maastikukaitsealad, Narva jõe ülemjooksu hoiuala ning Iisaku parkmetsa kaitseala.
Iisakus hakkabki asuma rahvuspargi keskus.
Teeme matka omanäolistel Alutaguse maastikel, kus endistel aegadel elasid vadjalased ja poluvernikud. Alustame Jõhvist, edasi liigume mööda vana Keisriteed, põikame sisse Pagari mõisa ja Eesti suurimale kääbaskalmistule Jõugal. Seejärel liigume mööda Peipsi põhjarannikut Vasknarvani. Teel külastame üht kriivat, Peipsi kõrgeimaid luiteid, Vasknarva kloostrit, buune ja linnusevaremeid Vene piiri ääres.
Iisakul ootab meid lõunasöök ning käime kihelkonnamuuseumis ja vaatetornis, kust avaneb uhke vaade üle Alutaguse metsade.
Retke juhendab ning rahvuspargi loodust ja kultuurilugu tutvustab Iisaku kihelkonnamuuseumi juhataja ja Eesti Looduskaitse Seltsi Alutaguse osakonna juht Anne Nurgamaa.
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 21.
Sõidu hind koos muuseumipiletite ja lõunasöögiga Iisakul (borš ja pannkoogid) täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 30 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.
Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine.
Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus
Alutaguse metsad. Foto: (CC) Ivo Kruusamägi / Wikipedia
Käesolev üritus toimub projekti NaturallyEst ("Piloting Natura2000 communication in Estonia" NaturallyEst-LIFE, projekti nr LIFE16-GIE_EE_000665) raames, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.