Avaleht

Naistele, naistelt ja naistest. Kevadretk Viinistule loodust, kunsti ja ansambli Cantores Vagantes kontserti nautima

09.03.2019 - 11:00 - 19:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 9. märtsil 2019

Jätkame naistepäeva tähistamist. Kui õigel päeval toimub ansambli Cantores Vagantes ja Endrik Üksvärava kontsert „Naistele, naistelt ja naistest“ Tallinna raekojas, siis meie naudime seda muusikat laupäeval Viinistu Kunstimuuseumis kaunite maalide keskel.

Esinevad Endrik Üksvärav – tenor, Reet Sukk - plokkflööt ja barokkflööt, Taavi-Mats Utt – plokkflööt, Reinut Tepp – klavessiin, Egmont Välja – barokktšello.

Tähtpäevi, mida eelmisest riigikorrast kaasa võtta, ei ole just palju. Naistepäev on seda ometi. Ta on vastu pidanud kõikidele tormidele ja oleme ühel meelel, et tähelepanu õrnemale soole ei ole kunagi liiast. Anname sellele päevale lihtsalt uue sisu. Naised on tänase muusikapildi sedavõrd orgaaniline osa, et teisiti on seda raske ette kujutada. Mis aga toimus 18. sajandil? Kas meenub mõni naishelilooja? Cantores Vagantes ja Endrik Üksvärav tulevad appi. Anna Bon, Elizabet Jacquet de la Guerre, Mademoiselle Duval ja muusika, mis pühendatud legendaarsetele naistele nagu Xanthippe, Korinna, Cloelia, Dido ja Lucretia. Muusika, mis on loodud 300 aasta eest ja mis on ometi uus, sest Eestis seda vaevalt kunagi mängitud on.

Cantores Vagantes, nagu ikka, mängib ajastu pillidel ja respekteerides ajaloolist esituspraktikat.

Teel Viinistule vaatame Lahemaa kauneid paiku – veerohkuses Vasaristi joastikku ja Nõmmeveski juga ning Eesti kõrgeimat rändrahnu Tammispeal. Viinistul Jaan Manitski juures vaatame Eesti kunsti läbi aegade ning sööme restoranis lõunat.

Retke juhib ning Lahemaast ja Viinistust räägib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 11, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele koos kontserdi, muuseumi ja lõunaga 25 eurot, õpilastele 18 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi 8 eurot.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.