Avaleht

Looduse Omnibuss Tallinn: talguretk Muuksi linnamäele

18.10.2014 - 10:00 - 20:00

Looduse Omnibuss Tallinn

Laupäeval, 18. oktoobril 2014

Muuksi linnamäel on suur talgupäev. Puhastame paar-kolm tundi klindinõlvasid, vaateid ning linnuse lääneserva. Pärastlõunal saavad talgulised lõkke ääres kuulata põnevaid lugusid siinsete randade lähemast ja kaugemast ajaloost. Juttu vestavad Ott Sandrak, Edgar Sinisalu, Gurly Vedru, Robert Treufeldt ja Madis Arukask.

Talguõhtu jätkub Näkiallika talu tööriistamuuseumis, kus Rein Maran räägib loodusest. Päeva täidavad hea muusikaga Margus Põldsepp ja Jaak Johanson.

Muuksi linnamägi Lahemaal on ajalooliselt tähtis paik, kus inimene on toimetanud juba alates kiviajast. Pronksiajal asus siin asulakoht ning viikingiaja lõpus linnus. Rahva jaoks on Muuksi linnamägi olnud sajandeid tähtis kogunemiskoht. Siia püstitatud Põhjatähe mälestusmärgid on pühendatud Eesti ja Soome võitlejatele.

Oodatud on ka pered koos lastega, kellele on planeeritud eraldi tegevused.

Nagu ikka, ootab talgulisi ka korralik söök.

Riietuseks sobib tavaline matkariietus - peaasi, et pärast lõkke ääres istudes külm ei hakkaks. Soovitatav on kaasa võtta ka oma kindad - korraldajatel on küll mingi varu, aga kõigile ei pruugi jätkuda.

Talgupäeva eestvedajateks on Keskkonnaamet, Soomepoiste Pärimusühing, Eesti Metsaühistu ja Muinsuskaitseamet.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest laupäeval kell 10, tagasi Tallinnas enne kella kaheksat.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas üliõpilastele ja pensionäridele 7 eurot, õpilastele 2 eurot, lapsed, kes veel koolis ei käi, tasuta.

Info ja registreerimine tel 5647 6297, retked@looduseomnibuss.ee. Registreerimine on vajalik, et kokk teaks, palju süüa teha.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Vaade Muuksi linnamäelt.