Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: venekeelne Öökulli akadeemia viib kuulajad seiklusele ürgmere põhja

09.03.2017 - 18:00 - 20:00

Eesti Loodusmuuseumis
9. märtsil 2017 kell 18

Taas toimub Öökulli akadeemia, mis sel korral on VENE KEELES. Külas on bioloog Jekaterina Pesotski, kes viib kuulajad „Seiklusele ürgmere põhja“.

Akadeemias uuritakse, kuidas müstilised mereelukad elasid, kes olid esimesed organismid, kes maale ilmusid, ning kes elasid ürgmeredes 600 miljonit aastat tagasi. Vaadatakse ka seda, kust leiab Eestis meteoriidikraatreid ning millal need tekkisid.

Lisaks loengule saab akadeemias vaadata mikroskoobi abil haruldasi mikrokivistisi.

Seekordne loeng on seotud Loodusmuuseumi näitusega „Müstiline ürgmeri“, mis kutsub sukelduma ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevani, tutvustades rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist, siin elanud taimi ja loomi kui kliimamuutusi. Näitus on Eesti Loodusmuuseumis avatud 2018. aasta märtsini.

Järgmine Öökulli akadeemia toimub juba 16. märtsil ning siis tutvustab merebioloog Jonne Kotta „Mereelustikku muutuvas maailmas“.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3 €, täispilet 5 €).

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.