Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: valmistume valimisteks, Tõnu Ploompuu loodusmuuseumis ja Tallinna Looduskaitse Seltsi linnuretk Matsallu

07.10.2017 - 09:00 - 21:30

 

Valmistume valimisteks

5. oktoobril kell 9.00 algab kohalike valimiste elektrooniline hääletamine, mis lõpeb kolmapäeval, 11. oktoobril kell 18.

Meie soov on, et Tallinna volikokku pääseks ka mõni loodust tundev ja keskkonnaküsimustes orienteeruv inimene.

Soovitame: kui elad Mustamäel, vali Eesti Looduskaitse Seltsi tegevjuht Arvo Veskimets (nr 191, IRL); kui elad Haaberstis, vali loodusteadlane Aleksei Turovski (nr 938, sotsiaaldemokraadid); kui elad Põhja-Tallinnas, vali Eesti Geograafia Seltsi president Mihkel Kangur (nr 1065, sotsiaaldemokraadid); kui elad Lasnamäel, vali loodusteadlane Georg Aher (nr 1226, Reformierakond); kui elad Nõmmel, vali loodusteadlane Tõnu Ploompuu (nr 1328, Vaba Tallinna Kodanik).

Looduse Omnibuss on teinud kõigi nendega koostööd ning julgeme soovitada.

 

Loodusmuuseumi loodusõhtul on arutlusel elu tekke probleemid

5. oktoobril kell 18 toimub Eesti Loodusmuuseumis taas loodusõhtu, kus on külas botaanik Tõnu Ploompuu ning teemaks „Elu tekke probleemid“.

Loengus tuleb juttu sellest, kuidas elu tekib ning mis on looduslik valik – miks osad jäävad ellu ja osad mitte, kes ja miks suudavad kohanduda ning kas kõrvalekalded tavapärasusest võivad olla elujõulisuse tunnuseks.

Tõnu Ploompuu on botaanik, teaduse populariseerija ja publitsist. Tema uurimisvaldkonnad on mh floristika, inim-mõjustatud kooslused, bioloogiline reduktsionism ja evolutsiooniteooria.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3 €, täispilet 5 €).

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Tallinna Looduskaitse Selts kutsub loodusesõpru Matsallu lindude rännet vaatama

Tallinna Looduskaitse Selts
Laupäeval, 7. oktoobril 2017

Tallinna Looduskaitse Selts kutsub laupäeval Matsallu lindude rännet vaatama. Retke marsruudil Tallinn – Risti – Lääne-Nigula – Hääste teerist – Matsalu juhendab bioloog Peeter Vissak.

Söögid-joogid kaasa.

Väljasõit Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell  21.

Sõidu hind täiskasvanutele 15 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Info ja registreerimine: tallinn@elks.ee, info tel. 5121 428.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.