Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Uudishimulike klubis kuuleb liblikauurija seiklustest Lõuna-Ameerikast Kaug-Idani

27.01.2017 - 15:00 - 17:00

Eesti Loodusmuuseumis
Reedel, 27. jaanuaril kell 15

Toimub selle aasta esimene uudishimulike loodusklubi kohtumine. Külla tuleb Eesti Loodusmuuseumi entomoloog Aare Lindt, kes räägib oma ekspeditsioonidest nii Eestis kui laias maailmas ning arutleb selle üle, mis on entomoloogi töö, miks on vaja liblikaid koguda ning kas liblikauurija on kurjategija.

Aare on kokku teinud umbes 40 ekspeditsiooni, tema esimeseks sihtkohaks 1981. aastal oli Usbekistan. Mitmekümne aasta jooksul on ta käinud nii Kaug-Idas, Kagu-Aasias kui Lõuna-Ameerikas. Klubis kuuleme põnevamaid lugusid nendelt kaugetelt reisidelt ning näeme sealt kaasa toodud liblikaid ka oma silmaga.

Lisaks seikluslikele reisilugudele mõtiskleme kokkusaamisel ka selle üle, miks on putukaid vaja püüda. Arutleme selle üle, kas putukate püüdmine on tapmine ning kas ilma selleta oleks üldse võimalik teada, kellega me koos elame? Juttu tuleb ka uute liikide kirjeldamisest, putukate levitavatest haigustest, taimede kahjustamisest ja paljust muust põnevast.

2017. aasta jaanuarist laieneb endine seenioride loodusklubi Uudishimulike loodusklubiks – oodatakse osalema igas vanuses huvilisi! Loe klubi kohta lähemalt siit!

Uudishimulike loodusklubi kohtub kord kuus.

Loodusklubisse pääseb iga kord muuseumipiletiga (sooduspilet 3 €, täispilet 5 €). Tasuda saab enne klubi algust kassasse.

Iga kohtumist võib võtta kui eraldi üritust ning osaleda sellel, mille teema huvi pakub.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.