Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: pühapäeval toimub Palmse mõisas jahikoerapäev

16.08.2015 - 11:30 - 18:00

Looduse Omnibuss soovitab
Pühapäeval, 16. augustil 2015

Palmse mõisas algab pühapäeval kell 11.30 jahikoerapäev, mille eesmärgiks on tutvustada ja populariseerida jahikoeri kui pereloomi. Koerapäeval on tähelepanu keskmes jahikoertega tehtavad tööd ning väljasuremisohus eesti hagijas.

Kohapeal annavad nõu asjatundjad, toimuvad praktilised töötoad ja seminar, kuulata saab erinevaid loenguid jahikoertest ning koerapidamisest. Koerapäeva kulminatsiooniks on eesti hagijate kokkutulek. Meie oma koeratõug ja mitmete koeraorganisatsioonide vapiloom eesti hagijas on väljasuremisohus, mistõttu üritusel arutletakse ka eesti hagija aretusprogrammi üle.

Palmse kaunisse mõisakompleksi on oodatud nii suured kui väikesed koerahuvilised, tegevusi jätkub kõigile igas vanuses. Koerapäeva avab kõigi jahikoeratõugude väärikate koerte esitlus, seejärel saab kaasa elada maailma kiirematele hurtadele, kes võistlevad hurtade jooksus. Üritusel saab näha, kuidas tegutsevad linnukoerad faasani- ja pardijahil, millised on verekoerte, hagijate ja laikade verejäljekatsed ning takside ja terjerite saagijahtimised tehisurus. Lapsi rõõmustab Gerli Padar, kes astub üles kuulsa koeratüdruk Lottena ning kõrvu paitab jahisarvede orkester.

Üritusel on avatud ka koerateemaline nõuandekeskus ning kohapeal müüakse erinevaid koeratarvikuid.

Täpsem ajakava on leitav Palmse mõisa ja Keskkonnaameti kodulehel

Foto: Toomas Tuul