Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Loodusmuuseumi teadusõhtul tuleb juttu valgusest

08.01.2015 - 18:00 - 20:30

Eesti Loodusmuuseumis

Neljapäeval, 8. jaanuaril kell 18

Aasta 2015 on ÜRO kuulutanud valguse ning valguspõhiste tehnoloogiate aastaks ning seetõttu vestlevad 8. jaanuaril kell 18.00 kolmandal Öökulli akadeemia teadusõhtul Arko Oleski modereerimisel teadlased Ott Rebane ja Ivo Fridolin ka valgusest.
Viimasel Nobeli preemiate jagamisel keerlesid mitu pärjatud avastust just valguse ümber. Tartu Ülikooli Füüsika Instituudi tööstussuhete ekspert Ott Rebane räägib valguse saamisest, näiteks laserite ja LED lampidega, ning nende rakendustest igapäevaelus. Valguse kasutamisest meie tervise uurimisel ja haiguste diagnoosimisel kõneleb TTÜ Biomeditsiinitehnika Instituudi direktor ja professor Ivo Fridolin.
Loodusmuuseumi teadusõhtud järgivad kogu maailmas populaarset formaati, mis püüab mitteformaalses õhkkonnas tuua teadust inimestele lähemale. Lühikestele sissejuhatavatele ettekannetele järgneb vestlusring, kus osalejad saavad teadlastelt vahetult uurida kõige huvipakkuvamaid aspekte antud teemast.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Öökulli akadeemiasse pääseb muuseumipiletiga, mis alanud aastast on täiskasvanutele 4 eurot, õpilastele 3 eurot ja alla 8-aastastele ja noorematele tasuta.
Teadusõhtuid toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning SA Eesti Teadusagentuur