Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: kuidas geene muukida? Loodusmuuseumi loodusõhtul saab teada!

23.03.2017 - 18:00 - 20:00

Eesti Loodusmuuseumi järgmine Öökulli akadeemia toimub 23. märtsil kell 18

Külas on siis evolutsioonigeneetik Mait Metspalu, kellega koos uurime "Kuidas geene muukida?“.

Seekordses Öökulli akadeemias uurime, kuidas on võimalik inimese DNA järgi teada saada meie põlvnemise lugu. Räägime lähemalt sellest, kellega on eestlased suguluses ning kui kaugele ajalukku saame geenide kaudu pilgu heita.

Lisaks tuleb juttu ka geenipanga tööst ja sellega ümber käimisest. Kas DNA annab meile absoluutse tõe evolutsiooni kohta? Tule loengusse ja saad teada!

Mait Metspalu on eesti evolutsioonigeneetik, ta on olnud külalisteadlane Kalifornia Ülikoolis Berkeleys ning töötanud Tartu Ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonnas ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudis. Alates 2014. aastast on ta direktor Eesti Biokeskuses, mis tegeleb teadustööga geeni- ja rakutehnoloogia, bioloogia, biomeditsiini ja biotehnoloogia suundades.

Märtsikuu viimane Öökulli akadeemia toimub 30. märtsil ning siis on meil külas ettevõtja Erlend Sild, kes arutleb teemal „Putukad – tulevikutoit?“.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3€, täispilet 5€).
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.