Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Hõimupäevade suursündmused toimuvad uutes põnevates kohtades

16.10.2016 - 14:00 - 19:26

L, 15.10 kl 10−17 hõimupäevade konverents "Soome-ugri muuseumid – kuidas edasi?“ Tartus ERMi uues majas (Muuseumi tee 2)
L, 15.10 kl 18−20 hõimupäevade kontsert ERMi uues majas
P, 16.10 kl 14−19 hõimupäevade peakontsert Tallinnas Kultuurikatlas (Põhja puiestee 27a)

Hõimupäevade põhisündmused - traditsiooniline konverents ja suurkontserdid - tulevad taas, kuid sedakorda uutes põnevates ruumides. Esimest korda tähistatakse hõimupäeva konverentsi ja kontserdiga laupäeval, 15. oktoobril Eesti Rahva Muuseumis Tartus ning Tallinna suurkontserdil pühapäeval, 16. oktoobril sobitub pärimusmuusika Kultuurikatla loominguliste ruumidega.
Vahetult pärast konverentsi, laupäeval kell 18 algab suur pärimusmuusikakontsert, kus esinevad külla sõitnud soome-ugri rahvaste ansamblid ja neid tervitavad Eestis tegutsevad soome-ugri rahvaste ansamblid ja rahvalaulikud.

Laupäeval, 15. oktoobril kell 11 algab hõimupäevale pühendatud soome-ugri päev Eesti Vabaõhumuuseumis.

Pühapäeval kogunevad MTÜ Fenno-Ugria Asutuse kutsel Eestisse hõimupäevadele saabunud pärimusmuusikaansamblid Tallinnasse. Suurkontsert algab kell 14 loomekeskuses Kultuurikatel. Kõlab ehe rahvamuusika, samas põimivad oma loomingus pärimusmuusikat ja tänapäevast elektroonilist helikeelt Eestis varemgi esinenud ersa ansambel Oyme ning Ju-ju ehk pärimusmuusik Cätlin Mägi ja DJ Erki Pruul, kelle eesmärk on tuua tantsupõrandale klubimuusikale omane bass ja rütm, aga segada seda suure koguse juurte ja pärimusega. Kontserdi lõpetab ühine tantsutuba udmurdi hoogsa tantsuansambli Ekton Korka eestvedamisel.

Eestis tegutsevad soome-ugri seltsid seavad sisse infolauad rahvaste käsitööd ja kultuuri tutvustavate väljapanekutega ja laulavad külalistele tervituslaule.

Töötab kohvik soome-ugri rahvaste suupistetega.

Hõimurahvastele ja nende kultuurile pühendatud sündmusi toimub 8.–31. oktoobrini üle Eesti. Vaata lähemalt https://fennougria.ee/uritused/hoimupaevad/hoimupaevad-2016/

ERMi soome-ugri püsinäitus “Uurali kaja”. Foto: erm.ee

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.