Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Eesti Loodusmuuseum võtab fookusesse aasta looma ja suurkiskjad

26.11.2017 - 11:00 - 12:00

Looduse Omnibuss soovitab
23. novembril kell 18 ja 26. novembril kell 11 Eesti Loodusmuuseumis

Sel nädalal oodatakse kõiki loodushuvilisi Eesti Loodusmuuseumisse kahele sündmusele: 23. novembril kell 18 toimub Öökulli akadeemia, kus sel korral on teemaks aasta loom 2017 – metskits, ning 26. novembril toimub taas pühapäevane perehommik, kus uuritakse Eesti suurkiskjaid.

23. novembril kell 18 on Eesti Loodusmuuseumi loodusõhtul teemaks aasta loom 2017 – metskits. Metskitse elu ja olu tutvustab zooloog Jüri Tõnisson. Loodusõhtul vaatame lähemalt, kes tänavune aasta loom on. Uurime tema elu-olu, välimust, arvukust ja palju muud huvitavat. Lisaks vaatame ka metskitsedest valminud filmi ning räägime sellest metsloomast jahihooaja valguses. Lisaks loengule saab lähemalt uudistada ka metskitse topist, sarvi ja lõualuid.

26. novembril kell 11 oodatakse taas kõiki pühapäevasele perehommikule, kus sel korral kõneletakse Eesti suurkiskjatest. Vaatame üheskoos, kui suured nad tegelikult on ning kus elavad. Lisaks uurime, milline on nende käitumine, eluviis ja toitumine. Õpime tundma ka suurkiskjate jälgi ja saame teada, kellel on hea kuulmine ning kellel hoopis suurepärane haistmine. Väiksematel loodushuvilistel on võimalus värvida ka pilti ja joonistada jälgi.

Nii Öökulli akadeemias kui perehommikul osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3 €, täispilet 5 €).
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.