Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab, Eesti Loodusmuuseum kutsub: sel nädalal jalutuskäigule vanalinna parkidesse ning perepäevale

22.05.2016 - 12:00 - 15:00

Maikuu viimane Öökulli akadeemia toimub 19. mail 2016 kell 18 ning viib meid retkele vanalinna parkidesse. 22. mail kell 12-15 on kõik loodusesõbrad oodatud aga perepäevale, kus saab uurida sammalde ja samblike põnevat maailma.

19. mail toimuval retkel uurime, miks parke ja metsi kaitstakse ning millised on kodumaised ja millised võõramaised puuliigid. Lisaks jälgime jalutuskäigul ka maikuiseid märke looduses. Retk saab alguse Eesti Loodusmuuseumist (Lai 29a) ning seda viib läbi Hendrik Relve.

Retkele on vajalik eelregistreerimine, kuna kohtade arv on piiratud. Registreerida saab siin!

22. mail toimuval perepäeva saavad väiksemad (aga miks mitte ka suuremad) loodusehuvilised proovida kätt sammalde luubiga uurimises ning samblike ja sammalde eristamises ja määramises. Lisaks on kõigil võimalik vaadata, millised näevad samblad välja mikroskoobi all ning avastada selle abil paljale silmale peidetud maailma. Meisterdamishuvilised saavad valmistada samblakaarte ning ise tehtud kaardid saavad kõik meisterdajad endaga koju kaasa võtta. Perepäeval saab osaleda ka kolmel lühituuril, mis tutvustavad näitust „Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal“. Ekskursioonid toimuvad kell 12, 13 ja 14.

Nii Öökulli akadeemia retkel kui Loodusmuuseumi perepäeval saab osaleda muuseumipiletiga, mille saab soetada muuseumi kassast. Muuseumipilet maksab õpilasele 3€ ning täiskasvanule 5€. Perepileti saab osta 10€ eest.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

 

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.