Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab, Eesti Loodusmuuseum kutsub: juuni esimesel nädalavahetusel perepäevale ning rohelise linna retkedele

04.06.2016 - 15:00 - 18:00

4. juunil ootab Eesti Loodusmuuseum kõiki Tallinna Vanalinna Päevade raames toimuvatele retkedele Tallinna rohelusse ning „Tänutähe“ perepäevale, kus saab lisaks põnevatele töötubadele ja ekskursioonidele tutvuda ka Lõvi Leo ja politseikoertega. 

4. juunil kell 12-15 toimub Eesti Loodusmuuseumis koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga „Tänutähe“ perepäev. Kell 12-13 on Loodusmuuseumis külas lõvipoiss-politseinik Lõvi Leo ning kiired ja taibukad politseikoerad, kelle tööst ja tegemistest lähemalt kuulda saab. Kell 13-15 on avatud mikroskoobi töötuba, kus saab pilgu heita põnevasse samblike ja sammalde maailma, ning kell 13 ja kell 14 toimuvad lühituurid näitusel „Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal“.

Loodusmuuseumi „Tänutähe“ perepäev on osa sel suvel üle Eesti toimuvatest üritustest, mida korraldavad erinevad muuseumid ja külastuskeskused koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga. Ettevõtmise eesmärgiks on väärtustada politseinike tööd ning arendada osalejate omavahelist koostööd.

Perepäeval saab Loodusmuuseumit külastada sooduspiletiga, mille saab soetada endale 3€ eest. Õpilased ja pensionärid pääsevad üritusele 1€ piletiga ning perepilet maksab 6€.

4. juunil on Loodusmuuseumi sisehoovis avatud ka kohvik, kus saab ennast turgutada erinevate suupistete ja jookidega.

4. juunil kell 10 toimub matk Pääsküla linnaloodusesse. Tarmo Pilvingu juhendamisel uurime, mis on soo ja raba ning millised taimed, loomad ja linnud seal elavad. Lisaks uurime ka rabade tähtsust elukeskkonnana ning nende rolli ökosüsteemis. Retkel vaatame lähemalt ka looduses liikumist ning seda, kuidas rabas matkata. Üheskoos teeme läbi lühikese tule tegemise koolituse ning vaatame kuidas vett puhastada – selleks palume kõigil tulijatel kaasa võtta 0,5 liitrise tühja plastpudeli (sobib ka üks pudel pere või sõpruskonna peale). Matk kestab umbes kolm tundi. Väikese kehakinnituse ja joogipoolise soovitame kõigil endale kaasa võtta. Kuna tegemist on matkaga looduses, tuleks selga panna ilmastikukindlad ja matkamiseks sobilikud riided. Retkel osalemine muuseumipiletiga ning osalemiseks on vajalik eelregistreerimine! Registreeruda saab siin!

4. juunil kell 15 ootame kõiki aga linnaretkele, mida viib läbi ajaloolane Jaak Juske. Retkel uurime lähemalt Laia tänava, tornide väljaku, Balti jaama ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajalugu. Retk saab alguse Eesti Loodusmuuseumist (Lai 29a).  Retkel saab osaleda muuseumipiletiga ning osalemiseks on vajalik eelregistreerimine! Registreeruda saab siin! 

Vaata lähemalt kogu vanalinna päevade kava ürituse kodulehelt.

Lisainfo: Agnes Karlson, loodushariduse arenduse spetsialist, agnes.karlson@loodusmuuseum.ee.

Pääsküla rabarada. Foto: Kaido Einama

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.