Avaleht

Looduse Aasta Foto 2015 võistlusele saab töid saata veel 15. märtsini

15.03.2015 - 23:59 - 16.03.2015 - 00:00

Pikendasime loodusfotograafide suursündmuse Looduse Aasta Foto piltide saatmise tähtaega nädala lõpuni, et ka kõik hilinenud saaksid oma fotod ära saata.

Looduse Aasta Foto konkurss toimub 15. aastat ja ühendab nii professionaale kui harrastusfotograafe. Konkursist võtavad osa täiskasvanute kõrval ka noored ja lapsed. Võistlus annab hea ülevaate meie loodusfotograafia hetkeseisust.

Teisipäeva õhtuks oli töid laekunud rohkem kui tuhandelt autorilt. Looduse Aasta Foto 2015 kodulehe laf.looduseomnibuss.ee kaudu oli üles laetud 8000 pilti. Tõeline pildisadu algas nagu ikka viimasel paaril päeval.

Piltide kvaliteeti hakkab hindama järgmise nädala lõpus Pillapallu kogunev akadeemiline žürii Rein Marani juhtimisel, kuhu teiste hulgas kuuluvad maalikunstnik Tiit Pääsuke ning loodusfotograafid Tiit Leito ja Urmas Tartes.

Seekord taastasime ka kategooria „maailma loodus“, kuhu saab esitada väljaspool Eestit tehtud pilte.

Tantsivaid Hunte jagatakse Estonia kontserdisaalis 3. mail. Seal kuulutatakse välja ka Aasta Loodusfotograaf 2015. Samuti valmib selleks ajaks uus Loodusfoto Aastaraamat, kus kõik parimad pildid sees. Võistluse auhinnafond on 10 000 eurot, mille on välja pannud Canon, Overall, Fotoluks ja paljud teised toetajad.

Fotovõistlust Looduse Aasta Foto 2015 korraldavad Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia.

Töid saab veel saata 15. märtsi ehk pühapäeva hilisõhtuni aadressil laf.looduseomnibuss.ee.

Looduse Aasta Foto 2014 III koht kategoorias "Lapsed - inimene ja loodus". Lemmiktoiduga puukoristaja minu käel. Autor:

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.