Avaleht

"Linnast maale: reis kolhoosiaega II". Nostalgiaretk Mait Väljasega Raplamaale

02.11.2019 - 09:00 - 18:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 2. novembril 2019

2019. aasta sügisest kuni 2020. aasta kevadeni toimub Eesti Vabaõhumuuseumi ja Looduse Omnibussi koostöös kuus avastusretke Eesti maapiirkondadesse, mis tutvustavad ajaloo- ja ehituskunstihuvilistele nõukogudeaegset maa-arhitektuuri ja eluolu. Väljasõitudel näeme nii ainulaadseid arhitektuuripärleid kui ka tüüpprojektide järgi valminud ehitisi, mis ilmestavad nõukogude loosungit erinevuste kaotamisest maa ja linna vahel. Retked on osaks Eesti Vabaõhumuuseumi uue eksponaathoone – 1964. aastal ehitatud kolhoosi kortermaja – avamiseks valmistumisel.

Teine retk viib meid Raplamaale. Reisijuhiks on arhitektuuriajaloolane Mait Väljas.

Sõidame marsruudil Rapla – Raikküla – Valgu – Kehtna – Kaerepere.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 18.

Sõidu hind koos lõunasöögiga Kehtnas täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Saadame kinnituse ja arve.

Retk toimub koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga

Rapla KEK-i administratiivhoone (1977, arhitekt Toomas Rein, insenerid Jaan Port ja Aulo Padar) (EAM Fk 749.1, Eesti Arhitektuurimuuseum; EAM Fk 749.5, Eesti Arhitektuurimuuseum)

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.