Avaleht

Linnast maale. Õhtune retk Esko tallu

03.07.2020 - 18:14
Looduse Omnibuss Tallinn
Reedel 03, juulil 2020
 
Reedel lubab taas päikest. Sõidame külla Esko talu pererahvale. Tutvume talu ajalooga, meieriga,juustu valmistamisega, naudime loodust ja degusteerime taluaias head ja paremat.
Esko talu sai alguse piimataluna 1989 aastal, kui riik tagastas 46 hektarit maad ja 7 lehma,ligi 3 kümnendit keskendus talu piima tootmisele ja piimatoodete valmistamisele. Täna pere meiereina tehakse tihedat koostööd naabertaludega. Esko talu tootevalikus on erinevaid kerajuuste,jogurtijäätiseid,kohupiima,jogurteid,kreeka jogurteid,võid ja teisi maitsvaid piimatooteid, kõike seda saame sularaha eest koju kaasa osta. Kohapeal söömiseks võimalik osta Esko talu jogurtijäätist 2 eur/tops. Esko on tuntud paljudele televaatajatele Õnne 13 seriaalist kui Uuevariku talu.
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 18.00 tagasi Tallinnas kell 21.00
Sõidu hind koos degusteerimisega täiskasvanutele,sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 10 eurot. Lapsed, kes koolis ei käi tasuta.
Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine Info telefonil 5647 6297. 
Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
Jälgime nii bussisõidul kui ka matkadel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 
Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
 
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
 
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.
 
Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 
Palume mitte tulla.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.