Avaleht

Läti 100. Retk Andres Adamsoniga Riiga

10.02.2018 - 08:00 - 22:00

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 10. veebruaril 2018

Ühepäevasel retkel on kavas kiire läbilõige meile lähimast suurlinnast Riiast. Helsingi on põhjaeestlastele küll veelgi lähemal ja koos kokku kasvanud eeslinnadega suuremgi, kuid sisu mõttes pole siin midagi võrrelda – Riia oli ja on rahvusvaheline metropol, Helsingi mitte! Ka võrdlus Tallinnaga on väga selgelt Riia kasuks, ehkki mitte päris kõiges. Kõigest sellest räägime pikemalt juba teel Riiga.

Linnakülastust alustame Valguse Paleeks nimetatud Rahvusraamatukogust, mida peetakse Läti 21. sajandi üheks olulisimaks kultuuriprojektiks.

Jätkame tutvumist Riiaga linna asutaja nime kandvalt Alberti tänavalt, mida peetakse vanalinna ümbritseva juugendhoonestuse parimaks näiteks mitte ainult Lätis, vaid kogu maailmas.

Edasi suundume vanalinna. Jalutuskäigu ajal peatume Vabadussamba, Riia lossi, Seimi, Kolme Venna, Riia 800. juubeliks taastatud Mustpeade maja, Jakobi, Peetri ja Toomkiriku jt olulisemate rajatiste juures. Maarjamaa kunagises tähtsaimas pühakojas käime ka sees.

Pärast jalutuskäiku jääb aega omal käel ringivaatamiseks ja selleks, et külastada Euroopa suurimat, UNESCO kaitse all olevat Riia turgu.

Retke juhib ajaloolane Andres Adamson.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos ekskursioonidega Valguse Paleesse ja Toomkirikusse 30 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume nimeliselt registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab KIK


Läti Rahvusraamatukogu. Foto: (CC) Glorandal / Wikipedia

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.