Avaleht

Kuramaa, Liivi rand ja muinastulede öö

29.08.2014 - 07:30 - 31.08.2014 - 21:00

Looduse Omnibuss Tallinn

Reede, 29. august - pühapäev, 31. august 2014

Vihm jääb üle ja päike tuleb välja. Looduse Omnibussi ja Fenno-Ugria Asutuse suvelõpu ühisretk viib meid Kuramaale ja Liivi randa.

Reedel sõidame läbi Euroopa kultuuripealinna Riia Kuramaale. Omal käel lõunapeatuse teeme Tukumsis. Majutumise järel Roja hotellis (kuhu jääme kaheks ööks) ootab meid paadiretk merele ja Roja jõele. Ühine õhtusöök värskes õhus – kalasupp, suitsukala, kohaliku piruka Sklandurausis valmistamine, õlu, rannarahva laulud-tantsud.

Laupäeval alustame päeva hommikusöögi järel Dundaga lossis. Ventspilsis vaatame ordulossi ja vabaõhumuuseumit ning teeme tiiru linnas. Seejärel kulgeme piki ilusat Liivi randa tagasi. Tutvume Kuramaa liivlaste rannaküladega, mida ilmestavad paadikaid, võrgukuurid ja muud vanade kalurikülade puithooned. Ühine liivipärane lõunasöök. Käime Ire (läti keeli Mazirbe) rahvamajas, nii inimeste kui paatide kalmistuil ning kiriku juures, muidugi ka Kolka neemel, kus kohtuvad kaks merd. Õhtusöögi järel Rojas algab kogu Läänemere kaldaid ühendav muinastulede öö kontserdi ja tuleskulptuuridega.

Pühapäeval algab tagasisõit, kuid väikese haagiga lõunasse, Talsi ja Sabile kanti. Sabile linnakeses asub Euroopa kõige põhjapoolsem n-ö loomulik viinamägi. Vaatame Sabile Veinimäge ja degusteerime kohalikke veine. Riiast väljasõidul pikem peatus omal käel lõunaks ja ostudeks.

Kultuuriloolist retke juhendab ajaloodoktor Andres Adamson.

Kaasa võtta ID-kaart või pass.

Väljasõit Rahvusraamatukogu eest reedel 7:30, tagasi Tallinnas pühapäeval orienteeruvalt kell 21.

Sõidu hind koos majutuse, muuseumipiletite, kultuuriprogrammi ja söökidega 115 eurot.

Registreerimine telefonil 5647 6297 ja retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Sabile. Foto: (CC) Alvisb / Wikipedia