Avaleht

Kultuuriretk soomlase Tapio Mäkeläineniga Riia linna avastama

07.01.2023 - 07:30
Laupäeval 07.jaanuaril 2023
 
Karge talveilm meelitab lõunasse rändama ja nii viibki meie esimene uue aasta retk taas Riiga. Seekord tutvustab meile linna ja Läti elu laiemalt estofiil ja tuntud Soome reisijuht Tapio Mäkeläinen kelle kodulinnadeks praegu on Tallinn ja Riia. 
Linnaga tutvumist alustame legendaarset Riia turust ja selle turuhoonetest. Jalutame alguses natuke kesklinnas (Läti Ülikooli, Läti Rahvusooperi, Läti Muusikaakadeemia, Läti Loodusmuuseumi ja Riia Läti Seltsi hooned, mõned mälestusmärgid ja paar ilusat parki) ja siis suundume Läti Vabadussambast ja Laima kellast mööda jalutates Vanalinna. Ilmast sõltuvalt programm läheb edasi jalgsi ja bussiga, aga kindlasti külastame ka Läti Rahvusraamatukogu uhket peahoonet ja ületame Väina ehk Daugava jõe vähemalt paar korda selle ilusate sildade kaudu. Kindlasti on aega ka kohvi ja/või Riia musta balsami joomiseks." 

 

Tapio räägib ka Riia ajaloost ja kindlasti ka liivlastest, kelle maadele linn asutati juba üle 800 aasta tagasi. On ju nii Tapio naine kui ka ta ämm tuntud liivi aktivistid.

 

Läti Rahvakultuuri keskusel " Suiti" ilmus uus suur traditsiooniliste Läti kinnaste raamat. Raamatus on 656 lk, kaalub 2,5 kg ja sisaldab 234 mustrit. Riias on soovijatel võimalik seda raamatut osta TAUTAS TĒRPU CENTRS SENĀ KLĒTS, Rātslaukums 1

Külastame ka kuulsat Laima kommipoodi.

 

 

Tapio Mäkeläinen on aastal 1958 sündinud soomlane, kes on aastast 1984 alates elanud ka osaliselt Tallinnas. Praegu Tapio on  kodulinnadeks  Tallinn ja ka Riia. Ta on Tuglase Seltsi aktivist aastast 1983 alates ja oli seltsis tööl 33 aastat. Praegu on ta Tuglase Seltsi auliige ja samuti näiteks Tartu Giidide ühingu auliige ja Olutsilta-Õllesild-seltsi auesimees.

 

Tapio on tegelenud turismiga aastast 1981 alates ja aastakümnete jooksul on ta olnud üle 100 000 peamiselt soome turisti reiside giid, reisijuht, korraldaja, asjatundja ja/või reisi programmi autor. Peamiselt Tapio reisid on suundunud Eestisse, aga ka Lätis, Ungaris ja Venemaa lääneosades on ta käinud tihti. Aga ka Leedu, Poola, Saksa, Tšehhi, Slovakia, Rumeenia, Moldova, Armeenia, Gruusia ja muidugi ja Soome on Tapiole ja tema turistirühmadele tuntud.

 

Tapio Mäkeläinen on avaldanud umbes 20 soomekeelset reisijuhti Eesti ja erinevate Eesti maakondade ja linnade kohta, ning Tapion matkassa raamatusarjas on tal plaanis avaldada veel 5-6 raamatut. Tapio on ka üks aastal 2021 ilmunud Regio põhjalikku eestikeelse Läti reisijuhi autoritest.

 

Sõidame Pärnu - Ikla kaudu. Liituda saab ka Pärnust.
 
Retkel saab osta ka meie uut Looduse kalendrit 2023. Eesti sood.
 
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 7.30 Tagasi Tallinnas kell 22.00
 
Sõidu hind 50 eurot, kooliõpilastele 35 eurot.
 
 
Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.
 
Saadame kinnituse.
ID kaart või pass kaasa.
 

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.