Avaleht

KULTUURI- JA LOODUSLOOLINE RETK OTT SANDRAKUGA SÜGISVÄRVIDES SAAREMAALE II

02.10.2021 - 08:00

 

Laupäev 02.10.2021

 

Vabandame, kohad on täis

 

Retk kulgeb mööda Pöide, Jaani, Karja ja Mustjala kihelkonna maalilist rannikut ning mitmekesiseid looduslikke ja ajaloolis-arhitektuurilisi vaatamisväärsusi. Kaunis  Saaremaa Rannamaantee on loodetavasti  tuttav juba nii mõnelegi meie reisiseltsilisele, ent suudab meid ikka rõõmustada uudsete vaatepiltide ja elamustega.

Ennelõunase eeskava naelteks on  sedapuhku arhailine Kavandi küla  ja meeleolukas Triigi sadam oma algupärase filharmooniaga. Kavandis lõppesid muide hiljuti kultusfilmi „Siin me oleme“ kaasajastatud uusversiooni  „Suvitajad“ võtted. Triigi sadamast ning sellega seotud laevadest ja meestest pajatab meile nii mõndagi põnevat Saare- ja Hiiumaa vahelise mereühenduse taaskäivitaja kapten Tiit Jõgi, esitledes ühtlasi ka teemakohast omavalmistatud laevamudelite kogu.

Keskpäeva paiku kinnitame keha  Saaremaa  sõna otseses mõttes kõige värvikamas söögikohas -- Leisi Sassimajas.

Pärastlõunal viib meie tee  Meiuste ja Metsküla kaudu Liikülla, kus kasvab Täri pärn – mitte üksnes Saaremaa, vaid kogu Eesti vanim ja jämedaim. Järgnevalt uurime kunagist mitte üksnes saarlaste, vaid kõigi eestlaste rahvarohkeimat küla – Mustjala Võhmat, kus leidub huviväärset nii arheoloogia kui arhitektuuri vallast (pisike, aga kahe kontsentrilise valliga maalinn, imposantsed taluehitised ja kiviaiad, eestiaegne koolimaja jpm), rääkimata külamaastikku kujundavast Läänesaarestiku kõige ulatuslikumast ja rikkalikumast kaitsealusest kivikülvist.

Loomulikult käime ära ka Mustjala, st Panga pangal, kus imetleme turistihordidest segamatult võimsat avamerevaadet lisaks eelnevalt nauditud  Väinamere vaadetele. Teekond jatkub läbi (Saaremaa ainsa merepiirita) Kärla kihelkonna, kus uudistame üht kõige salapärasemat ja sedapuhku vägevamat maalinna (Lihulinn ). Meie teele jäävad  kenad  metsajärved (Silla ehk Konati ja Kaarmise) ning Saaremaa vanim sild. Tagasisõit Kuivastusse läheb Kuressaare, Kaali ja Valjala kaudu.

 

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.00. Tagasi Tallinnas kell 21.45

Sõidu hind täiskasvanutele sh tudengid ja pensionärid koos lõunasöögiga 43 eurot, kooliõpilastele 28 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

Bussisõidul kanname maske.

 

PALUME REGISTREERIDA  ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jälgime nii bussisõidul kui retkel Valitsuse ja Terviseameti nõudeid ning soovitusi.

Sassimaja

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.