Avaleht

Krahv von Manteuffel. Teatriretk Ravila mõisa etendust "Armastus on ajaviide" vaatama

25.07.2018 - 17:15 - 22:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Kolmapäeval, 25. juulil 2018

Sõidame Ravila mõisa, kus mõisapargis mängitakse Krahv Peter August Friedrich von Manteuffelile pühendatud kultuuriloolist etendust „Armastus on ajaviide“.

Autor Loone Ots, lavastaja Erki Aule, kunstnik Jaak Vaus, muusikaline kujundus Peeter Rebane.

Osades Aarne Soro (Ugala Teater), Tarvo Krall ja Maarius Pärn (Improteater IMPEERIUM), Kati Ong (Endla Teater), Ragne Veensalu (Von Krahli Teater), Erki Aule jt.
Kaastegev projektinaiskoor „Krõõdake“ (juhendaja Tiina Steinberg).

See on lugu endakesksest veidrikust ja naistemehest, kes kasvab ümber rahvavalgustajaks, võttes enda hooleks teha inimestele head, suunates neid vaimsete väärtuste poole. Manteuffelist jäi järgi kirjanduspärandit ja lõbusaid legende, millel  näitekirjaniku poolt kirjutatud näitemäng põhineb. Ühest küljest krahvi rahvavalgustajalik tahk, aga teisalt tema huvi leiutamise ja masinate ehitamise vastu-krahv oli mees, kes püüdis ehitada näiteks lennumasina, olles seega üks lennunduse pioneeridest.

Sõna "armastus " on lavastuses mitmekihiliselt esindatud: armastus mehe ja naise vahel, armastus leiutamise vastu, armastus luule ja kirjanduse vastu, armastus eestlaste vastu. Krahv oli mees, kes elas ja tegutses kirega, lähtudes oma tõekspidamistest ja normidest, mis erinesid tol ajal levinud normidest. See kutsus krahvi kaasaegsetes esile tema suhtes teatud skeptilisust ja mitmetimõistetavust. Nii riputatigi talle külge hüüdnimi "hull krahv".

Enne etenduse algust saab jalutada mõisapargis. Avatud kohvik.

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 17.15, tagasi Tallinnas 22.15.

Sõidu hind koos teatripiletiga 25 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.