Avaleht

Keraamika- ja piparkoogiretk Atla mõisa

08.12.2018 - 16:00 - 21:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 8. detsembril 2018

Alates 1873. aastast kuni 1919. aastani von Barlöwenitele kuulunud Atla mõis Raplamaal on tänapäeval korralikult renoveeritud ning kogunud kuulsust oma mõisakeraamikaga. Keraamikatöökojad tegutsevad mõisa abihoones juba 1991. aastast alates. Tänavu taastati ka napsutootmine ning valmistatakse erinevaid õunanapse.

Jõulude eel alustas endises mõisa viljaaidas tegevust „Piparkookide Kuningriik“, kus saab ise uutmoodi valmistada keraamiliste vormidega reljeefseid piparkooke.

Sõidamegi pärast raamatunädala pidulikku lõpetamist Atlasse, kus ootavad mõisa peremees Raivi Juks ja perenaine Kristel Luige.

Teeme ekskursiooni mõisas ja keraamikatöökojas ning õpime teistmoodi piparkooke tegema. Parimatele piparkoogivalmistajatele auhinnad, kõigile küpsetajatele kingituseks keraamiline piparkoogivorm.

Loomulikult on võimalus osta ka põnevat mõisakeraamikat.

Pakutakse kuuma jooki ja pirukaid.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 16, tagasi Tallinnas kell 21.

Sõidu hind koos koolitusega „Piparkookide Kuningriigis“ ja suupistetega 27 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Ja veel. Laupäeval enne väljasõitu algusega kell 14 algab Rahvusraamatukogus Raamatunädala pidulik lõpetamine, kus laulab Tõnis Mägi. Looduse Omnibuss on ise ka Raamatunädalal väljas. Asume peauksest paremat kätt galeriis. Meilt saab kõige soodsamalt soodsalt osta Valdur Mikita raamatuid ning Juhani Püttsepa ja Ingmar Muusikuse suurt albumit „Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis“.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus