Avaleht

Kahepäevane retk ajaloolase Ott Sandrakuga Soome Turu kunsti-, antiigi- ja käsitöömessile 14.03.2020 - 15.03.2020

06.09.2020 - 13:00

Messi toimumise uued kuupäevad on 20-21.märts 2021 !

Veebruar 2021 otsustame retke toimumise. Teavitame esmalt neid, kes olid sel aastal toimuma pidanud sõidu nimekirjas.

 

Turu käsitöömess toimub 12.-13. september 2020. Retke tingimused täpsustuvad. 

Jaan Riis, Looduse Omnibussi retkede korraldaja 56 47 62 97.

 

Nimetatud märtsikuu nädalavahetusel toimub Turu Messikeskuses üheaegselt  ja ühise piletiga  kaks kahepäevast traditsioonilist messi: laiahaardeline käsitöömess ning kunsti- ja vanavaramess, mille tiiva all omakorda veel numismaatika, nukkude ja nukumajade, vanade mänguasjade ja grammofoniplaatide messid.

Loomulikult jääb meile piisavalt aega, et teha tutvust nii üheskoos kui ka omal käel Soome vana pealinna mitmekesiste esmaklassiliste vaatamisväärsustega alates Soome suurimast ja tähtsamast lossist ja kirikust - Turu linnus ja Toomkirik -  ning muudest ajaloolistest arhitektuuriansamblitest kuni endisaegselt elegantse  turuhalli ning kuulsate  üllatavalt omapäraste lokaalideni, milleks on kohandatud küll tütarlastekool ja apteek, küll pank või koguni puuturu WC, rääkimata tervest unic-laevastikust. Romantilise jõeäärse ja mägedevahelise ülikoolilinna maastiku ja elu-olu nautimist soodustab kindlasti ka meie majutuskoht, mis jääb otse selle keskele.     

Soomlaste uue ja vana pealinna vahet sõites kiikame Lohjas nende suurimasse keskaegsesse kihelkonnakirikusse, mis on seespoolt üleni viie sajandi taguste õpetlike ent naljakate maalingutega kaetud,  vaatame tänulikult ringi Elias Lönnroti kenas kodukandis Sammatis ning teeme väikese tiiru maalilises Turu saaristus. Seoses meie emakeelepäevaga üks asjakohane reisisoovitus: kuna erinevalt häme- põhjalisest soome kirjakeelest kõlab turu  tavapärane murdekeel hämmastavalt eestipäraselt, siis tasub hoida kõrvu lahti.   

Kahe päevane retk Soome toimub koostöös Loodussõprade seltsiga.

Pass või ID-kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest laupäeval kell 5.45, Tagasi Tallinna jõuab laev pühapäeval kell 23.00.

Sõidu hind koos Viking Line´i laevapiletite, majutusega hotellis Original Sokos Hotel Wiklund, hommikusöökidega laevas ja hotellis ning ekskursioonide ja messipiletiga on 165 eurot, õpilastele 150 eurot. Lisatasu eest õhtusöök laevas Viking XPRSi buffet restoranis Grill & Steak, täiskasvanule 18 €, lapsele vanuses 12-17 aastat 12 € ja lapsele vanuses 6-11 aastat 7 €.

Registreerimine e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297, Jaan Riis. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Palume lisada oma kontakttelefon. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Foto: Turun Kädentaitomessut

Foto: Wikipeedia

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.