Avaleht

Juusturetk Arkna mõisa koos Urmas Alenderi laulude kontserdiga Vihulas

26.02.2017 - 10:00 - 19:00

Vabandame, kohad on täis
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 26. veebruaril 2017

Pühapäevane retk viib meid kahte mõisa, mis mõlemad on kuulunud von Schubertite suguvõsale.

Arkna mõis loodi 1772. aastal Varangu mõisast eraldamise teel. Algselt von Hastferite ja seejärel von Taubede käes olnud mõisa ostis 1875. aastal Julius von Schubert. Aastakümneid põllumajandusliku kooli käsutuses olnud mõis on viimased aastad olnud eraomanduses. Lähemalt vaata www.mois.ee. Mõisa omanikud Olle Saare ja Piret Kuldkepp on Eestist, tegevjuht Nele Rogenbaum tuli tagasi kodumaale Kreekast ja juustumeister on pärit Hollandist.

Aasta tagasi renoveeriti mõisa meierei ning nüüd kogub see kuulsust põnevate juustudega: lambaläätsejuust, nõgesejuust, kreekapähklijuust, ürtidega juust jne.

Ekskursiooni mõisas ja meiereis juhatab Nele Rogenbaum. Osta saab Arkna juustu.

Edasi sõidame Vihulasse, kus meid ootab mõisaekskursioon, kohvilaud ja kontsert.

Vihula on nii Lahemaa kui kogu Eesti üks kauneimaid mõisakomplekse. Esimene kirjalik viide mõisa kohta pärineb 1501. aastast, mil Vihula (Vyolli) mõis kuulus parun Hans von Lodele. Aastal 1810 sai Vihula omanikuks Alexander von Schubert. Hooned ehitati tänapäevasel kujul üles von Schubertite ajal. Aastatel 2008-2012 toimus põhjalikum renoveerimine. Tänaseks on Vihula üks paremini taastatud mõisakomplekse Eestis.

Mõisa tutvustab Dina Kivi.

Kell 16 algab isamaaliste laulude kontsert. Urmas Alenderi laule esitavad Margus Vaher ja Paul Neitsov, kes koos kõlavad kui noored vennad Urbid.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 10, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind koos mõisaekskursioonide ja kontserdipiletiga täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Info ja registreerimine tel. 5647 6297 või retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Kontserdiretkedele Eesti Energia soodustus ei laiene

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.