Avaleht

Jõuluretk Toomas Kümmeliga Vilniusesse

09.12.2023 - 06:30

09.12.2023 - 10.12.2023

 

Registreerumine on lõppenud 

Looduse Omnibuss viib retkelised Leedu pealinna Vilniusesse nautima jõulumeeleolu, tegema sisseoste ja valima jõulukingitusi endale, pereliikmetele, sõpradele ja tuttavatele.

Õhtuks jõuame Vilniusesse. Külastame Baltimaade suurimat kaubandus- ja meelelahutuskeskust Akropol. See on linn linnas kõigi oma poodide, butiikide, kohvikute, restoranide, kinosaalide, uisuväljakute, keegliradade, talveaia ja muu sinna juurde kuuluvaga. Akropol valmis 2002. aastal ja seda on aja jooksul laiendatud. Huvitav on märkida, et keskuse siseprojekti autor on Eesti sisearhitekt Uko Künnap.

Pärast seda saab jalutada Vilniuse vanalinnas ja külastada jõuluturgu Leedu pealinna südames Katedraali väljakul, kus on toimunud kõik tähtsamad Leedu ajalugu määranud sündmused. Väljaku kõrval asuval mäetipul asub aga teine Leedu sümbol – Gediminase torn.

Viimastel aastatel on erilist tähelepanu pälvinud Katedraali väljakul seisev Vilniuse jõulupuu, millest on saanud jõulupealinna ja koguLeedu jõulude lahutamatu sümbol. Igal aastal uue ootamatu ja suurjoonelise kujundusega võluv puu on juba mitu aastat järjest Euroopa kauneimaks tituleeritud. Aastatel 2019–2022 Euroopa üheks maagilisemaks jõululinnaks kuulutatud Vilnius pääses Euroopa esiviisikusse ja maailma 25 parima jõulude tähistamise koha hulka.

Lisaks maagilisele jõulukuusele on Katedraali väljakul Saulius Žiūra jõululinn. Mitte kusagil Vilniuses pole jõulutunne elavam kui seal. Üle 50 hubase kaunistatud puidust jõuluturu maja on täis hooajalisi hõrgutisi ja käsitsi valmistatud kingitusi. Sealt leiab kindlasti ka erilise jõulukingi.

Õhtusööki saab nautida Akropoli keskuse arvukates söögikohtades või vanalinna hubastes kohvikutes ja restoranides.

Ööbime hotellis Comfort Hotel LT - Rock 'n' Roll Vilnius.

Teise päeva hommikupooliku pühendame Gariūnai turule. Gariūnai on Vilniuse linnaosa, kus asub Leedu ja Baltimaade suurim turg. Gariūnai turg on avatud igal nädalavahetusel ja sealt saab osta kõike, alates riietest, jalanõudest ja elektroonikast kuni värskete toiduainete ja käsitööni. Turul on hulgaliselt kohalikku toitu, käsitööd ja rõivaid, seal kaubitseb üle 5000 müüja ja seetõttu on see suurepärane koht, kus kogeda kohalikku kultuuri ning osta unikaalseid kohalikke kingitusi ja suveniire. Gariūnai turul saab nautida autentset Leedu kogemust ning veeta aega koos pere ja sõpradega.

Lõunast alustame teekonda tagasi koju.

Retke juhib geograaf ja ajakirjanik Toomas Kümmel.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest laupäeval 09.detsembril 2023 kell 6.30
Tagasi Tallinnas pühapäeval 10.detsembril 2023 kell 23.00

Sõidu hind koos ööbimise ja hommikusöögiga 155 eurot.

Liituda saab ka Pärnust.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 56 47 62 97
 Vajalik täpne nimeline registreerimine.
 Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

Jõulud Vilniuses
 FOTO: SAULIUS ŽIŪRA, GO VILNIUS

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.