Avaleht

Hiina kultuuri juuri otsimas. Olavi Tammemäe ja Hiina muusika õhtu

13.03.2017 - 20:30 - 20:31

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
Esmaspäeval, 13. märtsil 2017 kell 18

Seekord rändame Hiinamaale.

Longhu mäed - Geopark ja taoismi sünnikoht. Jingdezhen – portselanipealinn. Wuyuani piirkonnas asub umbes 50 iidset küla ja kogu maanurka nimetatakse Hiina kauneimaks maapiirkonnaks. Tunxis saab näha mitmeid kõige paremini säilinud Lõuna-Songi, Mingi ja Qingi dünastia aegseid maju kogu Hiinas. Huizhou provintsis tõusis esile Hiina kõrgkultuur. Xidi küla peetakse Mingi ja Qingi aegse ehituskinsti vabaõhumuuseumiks ning Hiina kõige paremini säilinud terviklikuks iidseks külaks, mis on lisatud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Ka Hongcuni küla on UNESCO maailma kultuuri pärandi nimekirjas. Kollased mäed on mäed, millel pole Hiinas võrdset. Nende kõrval kahvatuvad isegi Hiina viis püha mäge. Hangzhou on Lõuna-Songi dünastia pealinn, Liangzhu kultuuri häll, Wuyue riigi (907-979) kunagine pealinn, mis kuulub Hiina seitsme tähtsaima muistse pealinna hulka. Wuzhen on muistne veelinn. Kanalilinn Tongli on ümbritsetud Suurest Kanalist. Suzhou on muinasjutuline aedade ja kanalite linn. Shanghai.

Aasta tagasi käis Hiinas reisiseltskond koosseisus Ivar Jüssi, Angela Grünberg, Ivi Kivivare, Madis Metsur, Ülle Metsur, Jaanus Paal, Olavi Tammemäe ja Maare Tammemäe.

Vaatame koos geoloog Olavi Tammemäega tema põnevaid reisivideosid.

Õhtu erikülaline on villisemees Arno Pavel (venevillis@gmail.com), et kutsuda kaasa suvisele tõsisele džiibiretkele Karjala-Murmansk.

Ilusat hiinakeelset muusikat esitab sopran Ksenia Kuchukova (laul, klaver).

Sissepääs täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 2 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Vaata otseülekannet www.looduseomnibuss.ee/otse.

Lisainfo www.looduseomnibuss.ee ja www.facebook.com/looduseomnibuss.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

 

Video: 
See video

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.