Avaleht

Euroopale ring peale. Väino Laisaare ja Tõuni õhtu

22.10.2018 - 18:00 - 20:00

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
Esmaspäeval, 22. oktoobril 2018 kell 18

„Mulle meeldib sõita - huvitav on. Seekord lähen ja sõidan ümber Euroopa. Bussil on träkker peal ning reisi lõpuks peaks olema uhke Euroopa kontuur kaardile joonistatud. Panen siit Soome idapiiri mööda üles leekima, siis Norrat mööda alla, Malmö juurest üle sildade Taani jne. Siis Briti saared, ülejäänud Euroopa mandriosa Prantsusmaa, Hispaania, Portugali, Itaalia ja Balkanimaadega. Kreeka tiir ning hetkel mängin peas mõttega, et Türgist võiks ka läbi keerata. Euroopa-Aasia piir jookseb ju sealtsamast läbi Istanbuli. Ikka mööda äärt, et kontuur korralik saaks. Ukrainast võtan pool ning Valgevene ja Venemaa jätan üldse välja.
Mulle meeldib hullupööra sõita, ning siis veel see, et minu andmetel pole seda ringi keegi varem sõitnud. Ja miks mitte selline tore asi enda nimele kirjutada.
Autoks on väikebuss Peugeot Traveller, mis on ideaalne ka juba oma nime poolest. Teiseks tunnen, et  vana hea hipi-hõng on originaalbusside olemusest ajapikku kaduma läinud ning tõstavad hetkel pead hoopiski Travelleris. Mulle sobib see suurepäraselt, sest pikal sõidul on ökonoomsus ja chill olek teema ning Peugeot suudab seda vabalt pakkuda.“

Nii alustas Väino Laisaar oma reisiblogi sõidust ümber Euroopa ning võttis oma retke kolmapäeval tagasi jõudes kokku: 28 498 km, 48 päeva, 32 riiki, 1 mees ja 1 Peugeot Traveller.

Esmaspäeval on Väino Laisaar meie ees. Räägib oma seiklustest ja näitab pilte.

Õhtu kontserdiosas mängib ja laulab Tõun.

Sissepääs täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 3 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Lisainfo www.looduseomnibuss.ee ja www.facebook.com/looduseomnibuss.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Video: 
See video

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.