Avaleht

Eestlaste teekond moodsasse maailma. Retk Palmsesse kaminaõhtule etnoloog Heiki Pärdiga

15.02.2019 - 17:00 - 22:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Reedel, 15. veebruaril 2019

Küünlakuu kaminaõhtu külaliseks on Eesti taluarhitektuuri ja kultuuri asjatundja etnoloog Heiki Pärdi. Teemaks on eestlaste argielu läbi sajandite ja teekond moodsasse maailma.

Heiki Pärdi räägib sellest, kuidas eestlased viimase ca 150 aasta jooksul muutusid keskaegsetest talupoegadest moodsateks eurooplasteks. Mõnigi asi sai meil harjumuseks üsna hiljuti. 1920ndail aastail tehtud uurimuste põhjal on teada, et elu jätkati vanal viisil ega teatud suurt midagi uuest hügieenist. Nägu ja ihu pesti kord nädalas, oma elamist puhastati veelgi harvem.

Õhtu teemadeks on veel isiklik puhtus, saun, kuidas pesti seal, kus sauna polnud, olmeparasiidid, loomulike vajaduste rahuldamise viisid, elutingimused majades jne.

Oma juttu illustreerib ta piltide näitamisega.

Paar aastat tagasi nägi ilmavalgust kirjastuse „Tänapäev“ välja antud Heiki Pärdi kõmuline raamat „Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma”, mis tekitas nii meedias kui lugejate seas elavat vastukaja.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest reedel kell 17, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos tervitusjoogi ja õhtusöögiga (praad, morss, tee/kohv, vastlakuklid) Viinaköögi restoranis täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 25 eurot, õpilastele 20 eurot.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.