Avaleht

Eesti rahvusatlase lugu. Retk Palmsesse kaminaõhtule geograaf Taavi Paega.

10.01.2020 - 21:27

Looduse Omnibuss Tallinn

Reedel, 10. jaanuaril 2020

Legendaarsete Anne Kurepalu kaminaõhtute 2020.aasta avaõhtu külaliseks on Tartu Ülikooli Eesti geograafia dotsent Taavi Pae.

Õhtu teemaks on eestikeelse rahvusülikooli sajandaks juubeliks ilmunud mahukas koguteos Eesti rahvusatlas, mille sees viissada kaarti, mis tutvustavad Eesti loodust, ajalugu, kultuuri ja eluolu. Atlase koostaja on Jaan Eilarti õpilane Taavi Pae, kes on üks Eesti parimaid tundjaid. Õhtul tutvustab ta meile Eestit kaartide abil ning räägib sellest, mida huvitavat ta endalegi atlase koostamisel avastas.

Kaminaõhtul saab veidi soodsamalt osta värsket koguteost (hind 70 eurot), samuti Loodusfoto aastaraamatut 2019 ning  Mikita keeleaabitsat.

Alustuseks tervituskokteil ja pärast loengut pidulik õhtusöök. Söögiks jõulupraad, mis küll hilinemisega, aga kolmekuningapäev on just olnud. Praad ei ole mitte vana ja hoitud aasta lõpust vaid ikka täitsa värske.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos soliidse õhtusöögiga Palmse Viinaköögi restoranis (tervituskokteil, praad, magustoit, tee/kohv) 25 eurot, õpilased 20 eurot.

Registreerimine e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.