Avaleht

Amazonas. Pimeda rändaja Jakob Rosina ja kitarrivirtuoos Heiki Mätliku õhtu

08.04.2019 - 18:00 - 20:00

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
Esmaspäeval, 8. aprillil 2019 kell 18.

Poolpimeda õhtujuhina on mul haruldane võimalus paluda Amazonasest rääkima erakordsete võimetega ajakirjanik Jakob Rosin, mees, kes ei näe.

Eelmise aasta oktoobris leidis aset üks eriskummaline reis Amazonase vihmametsa, kui aastaid väldanud unistuste tagajärjel jõudsid džunglisse nii räpparid Henry Kõrvits ja Põhjamaade Hirm, kuid ka filmitegija Piibe Kolka, reisikorraldaja Ivo Tšetõrkin ja pime ajakirjanik Jakob Rosin.

Reis, millest valminud reisisari "Meelte Sagedus Amazonases" on igal laupäeval kell 21:30 ka ETV2 ekraanil, avas meeli ja uusi mõttemaailmu.

Mis tunne on hüpata keset Amazonast piraajadest kubisevasse vette, teadmata, mis sind ees ootab, või tantsida öisel džungliküla sünnipäevapeol nõrkemiseni? Mis lind on sarvröökur ja kuidas leida metsas olles üles see puu, mis teeb head ja vältida seda, mis teeb halba?

Kõigest sellest räägib meile ajakirjanik Jakob Rosin. Nende maade kitarrimuusikat, kus voolab Amazonas, esitab kitarrivirtuoos Heiki Mätlik. Kõlavad lood Brasiilia, Kolumbia ja Peruu heliloojatelt.

Õhtut juhib Jaan Riis.

Sissepääs täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 3 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Loodusõhtu salvestatakse. (1. aprillil toimunud Martin Suga, Raivo ja Ramuel Tafenau Andide õhtu salvestust saab järgi vaadata siit).

Lisainfo www.looduseomnibuss.ee ja www.facebook.com/looduseomnibuss.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Foto: Kaidi Reinu / Amazonas Reisid

 

Video: 
See video

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.