Avaleht

Üleskutse: Käsmu Meremuuseum vajab kaitset - liitu muuseumi sõpruskonnaga!

24.05.2015 - 23:58 - 23:59

Täna, neljapäeval kell 16 algab Vihula vallavolikogu koosolek, kus otsustatakse Käsmu Meremuuseumi saatus. Arutatakse Käsmu suursadama detailplaneeringu edasise menetluse küsimusi.

Kutsun kõiki loodussõpru ühinema sõpruskonnaga Käsmu Meremuuseumi toetuseks ja astuma üles planeeritava Käsmu suursadama rajamise vastu. Lugege Käsmu Meremuuseumi juhataja Aarne Vaigu kirja pöördumisega ja liituge muuseumi sõpruskonnaga. Meie hääl otsustab!

Jaan Riis
Looduse Omnibuss
Eesti Looduskaitse Seltsi esimees

Pöördumine

Meile kiidetakse üle 600 hääle kogunud petitsiooniga "suurepärast suursadama projekti", mis on muuseumile hävituslik. Vald kogub julgust volikogust, et kogu muuseumi territoorium sadama-alaks arendada, samas on tegelikult käimas maatehing. Kultuuriministeeriumilt taotleb vald kogu muuseumi territooriumi võõrandamist. Algul läheb maa riigilt vallale ja siis toimub maa müük sadama arendajale MTÜ Majaka Sadam (perekonnad Hääled, Namm, Tamm).

Muuseum saab toetuda sellises olukorras muuseumi sõpruskonnale, siit ka üleskutse kõigile ennast määratleda.

Kui sul on soov nõu ja jõuga meie tegevust toetada ja tahad astuda muuseumi sõpruskonda, siis ole nii kena ja registreeru siin.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.