Avaleht

Õhtune aiaretk Meeli Müüripealiga Sagadi mõisa lilleaeda ja Helle Väärsi koduaeda Oandus

02.08.2022 - 16:45

Teisipäev 02.august 2022

 

Maastikuarhitekt Helle Väärsit teame kui praegu nii moodsate looduslähedase ilmega lilleniitude loojat ja aeda sobivate kõrreliste tutvustajat.
 
Sagadi mõisa lilleaias, kus oma retke alustame, aga näeme, et ta võib luua ka romantilise lopsakate klumpidega lahenduse, mis sobib hästi väärika härrastemajaga. Kui sealseid istutusalasid aga hoolega uurida, siis on Helle Väärsi käekiri kindlasti äratuntav. Sagadis teevad kõik need, kes piirduvad ainult hoonete vaatamisega, väga suure vea. Ajal, mil mõis oli koroona pärast külalistele suletud, on sealsed töötajad aiaga imet teinud!

Sagadist Oandusse jõudes näeme, et Helle suurim inspireerija on loodus. Tema lilleniit on igal suvel natuke isemoodi ilmega, seda täiendavad koduümbruses ilukõrrelised, kadakad ja juba õitsemist lõpetavad lavendlid. Loodusega ühes rütmis elamise eest on Hellele tänulikud mesilased, kimalased, linnud, liblikad, putukad-mutukad.
 
Kui aega peaks jääma, siis räägib Helle ehk natuke oma aiakujundaja ja aedniku tööd täiendavast hobist  - seentega lõnga värvimisest ja seenepaberi valmistamisest. Helle Väärsi on oma lemmiktaimedest ja põhimõtetest kirjutanud mitmes raamatus: “Seenemaagia ehk värv ja paber seentest” (2011), “Kõrreliste lummuses” (2007) ning “Lilleniit ja kõrrelised minu aias” (2016).

Kui mõelda neis raamatuis ilmunud unenäolistele fotodele, siis on meie õhtune aiaretk justkui pildi sisse minek.
Vaadake ka www.helle.ee

Tekstile lisatud fotode autorid on Tiia Taevere (Sagadi) ja Helle Väärsi (Oandu lilleniit).

Retke juhib aiandusajakirjanik ja aiaraamatute toimetaja Meeli Müüripeal.
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 16.45. Tagasi Tallinnas kell 21.45
Sõidu hind 27 eurot
 
 
 
Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297
 
 

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 
 
 

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.