Looduse Omnibuss sõidab igal nädalavahetusel, nädalalõpu reisikavad kuulutatakse välja listis ja kodulehel kolmapäeval - neljapäeval.

Loodusõhtud Rahvusraamatukogus toimuvad oktoobrist aprillini igal esmaspäeval kell 18.00. Otseülekanded www.looduseomnibuss.ee/otse ja salvestusi näed www.looduseomnibuss.ee/loodusohtud.

Looduse Aasta Foto lehe leiad www.looduseomnibuss.ee/laf ja galerii www.looduseomnibuss.ee/galerii.

Päevakorral

Retk 17. Matsalu Loodusfilmide Festivalile Lihulasse ja Penijõe mõisa

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 21. septembril 2019

Ka tänavu sõidab Looduse Omnibuss Matsalu loodusfilmide festivalile, kus linastub üle saja uue loodusfilmi.

Laupäeval saab Lihula kultuurimaja suures saalis näha filme „Loomade kuningas“ (USA-Tansaania), „Vesineid“ - hingematvalt kaunis looduslugu kogu perele (Soome, kohal on režissöör Petteri Saario), „Nüüd või ei kunagi“ – film maailma kõige haruldasemast suurest inimahvist (Suurbritannia, kohal on monteerija Mirjam Jegorov) ning “Valge põhjapõder“ (Ungari-Rootsi-Venemaa-Uus-Meremaa, kohal on režissöör Zoltan Török ja operaator Jan Henriksson). Filmiprogrammid käivad paralleelselt ka väiksemates saalides.

Lihula mõisas toimub ka Loodusfoto Päev, kus esinevad Olavi Vainu, Pääro Metsand, Tarmo Mikussaar teemal foto versus video, Hans Markus Antson loodusest vlogimisest ning Anna Glynn ja Peter Dalmazzo (Austraalia).

Festivalil saab näha mitmeid loodusfoto- ja kunstinäitusi Lihulas ja Penijõel, päeva kulminatsiooniks on kell 18 algav festivali auhinnagala ja võidufilmi vaatamine.

Avatud on festivalikohvik. Käiakse ka Penijõel, kus lisaks näitustele saab külastada rahvuspargi muuseumi.

Soodsa ilma korral külastame Suitsu vaatetorni ja loodusrada.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30. Tagasisõit algab pärast võidufilmi vaatamise lõppu, tagasi Tallinnas orienteeruvalt 21.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 5 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Lisandub festivali päevapilet täiskasvanutele 7 eurot, tudengitele ja pensionäridele 5 eurot, lastele tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine, märkida retkeks Matsalu. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Retk toimub koostöös Eestimaa Looduse Fondiga projekti NaturallyEst raames, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Retk Suurele Paunvere Väljanäitusele Lõõtsavägilasi ja Anne Veskit kuulama

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 21. septembril 2019

Sõidame Palamusele Paunvere Suurele Väljanäitusele ja laadale, mis tänavu toimub juba 22. korda. Vaatamiseks ja müügiks on välja pandud käsitööesemed, põllu-, metsa- ja aiasaadused, loomad ja linnud, puud ja põõsad ning kõik erakordne ja kummaline nii taime- kui loomariigist. Avatud on nunnunäitus, Palamuse veski, kirik ja apteek, osaleda saab Avinurme Puiduaida töötubades Palamuse koolimajas.

Väljanäituse peaesinejateks on Lõõtsavägilased ja Anne Veski, päeva juhib Urmas Lennuk. Programmi vaata lähemalt siit.

Retke juhib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Lisandub laadapilet 3 eurot (alla 12-aastased tasuta).

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Loodushoiuretk Sangastesse – sügismatk ja Valdur Mikita mõtisklus

Looduse Omnibuss Tallinn

Pühapäeval, 22. septembril 2019

Sügis algab esmaspäeva hommikul kell 7.50. Suve viimasel päeval sõidame Sangastesse, kust lossi eest alustame matka Tarmo Evestuse juhtimisel. Rännaku lõpus ootab loodussõpru metsas lõke ja kehakinnitus ning sellele järgneb metsamõtisklus armastatud kirjaniku Valdur Mikitaga.

Soovijatel võimalik soodsalt osta kohapeal Valdur Mikita raamatuid.

Teel Sangastesse teeme peatuse Rõngus, et osta maitsvat Rõngu leiba.

Retke Sangastesse juhib ning metsadest Eestis ja Euroopas räägib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.15, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele koos lõunasöögiga 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Valdur Mikita valiti Eesti Looduskaitse Seltsi poolt kolm aastat tagasi Aasta Loodussõbraks. Foto: Heiko Kruusi

Retk toimub koostöös Eestimaa Looduse Fondiga projekti NaturallyEst raames, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Liitu Looduse Omnibussi uudistelistiga:

Liitu Looduse Omnibussi uudistelistiga:

Looduse Omnibussi listide haldamise lehekülg

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.