Looduse Omnibuss sõidab igal nädalavahetusel, nädalalõpu reisikavad kuulutatakse välja listis ja kodulehel kolmapäeval - neljapäeval.

Loodusõhtud Rahvusraamatukogus toimuvad oktoobrist aprillini igal esmaspäeval kell 18.00. Otseülekanded www.looduseomnibuss.ee/otse ja salvestusi näed www.looduseomnibuss.ee/loodusohtud.

Looduse Aasta Foto lehe leiad www.looduseomnibuss.ee/laf ja galerii www.looduseomnibuss.ee/galerii.

Päevakorral

Teatriretk Pärnusse „Armastuse narre“ vaatama

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Kolmapäeval, 24. juulil 2019

Pärnu Suveteater toob välja lavastuse „Armastuse narrid“, mis põhineb Eduard Bornhöhe jutustustel.

Näitlejatena osalevad Piret Laurimaa, Jaan Rekkor ja Sepo Seeman. Elavat muusikat esitab Olavi Kõrre. Dramaturg ja lavastaja Tiit Palu.

Lavastuse teemaks on armastus, mis ei küsi vanusest ega olukorrast. Armastuseks ei saa olla kunagi küllalt valmis, samuti ei saa tema eest kõrvale põigata. Armastus toob kaasa naeruväärseid olukordi, kuid pakub ka kaunist meeleülendust. Armastuse jaoks pole kunagi liiga hilja, teda pole kunagi liiga palju ja ta annab elule mõtte.

Pärnu Suveteatrile on see kolmas lavastus. 2016. aastal etendus „Klarissa kirjad“, 2018. aasta lavastuse „Inriid ja Toomas Nipernaadi“ eest nomineeriti Piret Laurimaa aasta parima näitlejanna preemiale.

Suvelavastus toimub Pärnu Jahtklubi purjekakuuris. Etendusepaik on katuse all, etendused toimuvad iga ilmaga.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 16.30, tagasi Tallinnas kell 23.

Sõidu hind koos teatripiletiga 30 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Retk Vana-Vigalasse indiaani muusika festivalile Rändaja Hendrikut ja ansamblit Los EstAndinos kuulama

Looduse Omnibuss Tallinn
Reedel, 26. juulil 2019

26.-28. juulini peetakse Eesti Looduskaitse Seltsi kokkutulekut Vana-Vigalas. Selle raames toimub reede õhtul Vana-Vigala lauluväljakul indiaani muusika festivali esimene kontsert, kus üles astuvad Rändaja Hendrik ja ansambel Los EstAndinos koosseisus Raho Langsepp – quenad, siku, okariin; Heikki-Rein Veromann – quenad, mandoliin; Jüri Vaino – charango, kitarr; Lilian Langsepp – harf, siku; Tõnis Tulp – kitarr.

Ansambel Los EstAndinos koondab endasse muusikuid, kes on tegelenud Andide muusika mängimise ja tutvustamisega Eestis juba üle kolme kuni nelja aastakümne. Los EstAndinos’e nime otsustasid muusikud võtta alles 2018. aastal eesmärgiga süstematiseerida aastatepikkune töö ning koondada see kindlamatesse raamidesse. Meenutame ka juba meie hulgast lahkunud kaaslasi Heno ja Mikk Sarve, kes 1970ndatel koos Tõnis Tulbiga selle kauge ja kauni muusika mängimisega Eestis algust tegid. Kontsert pakubki läbilõiget lugudest, mis rohkem kui nelja aastakümne eest vinüülplaatide kaudu meieni jõudsid.

Andide imelist loodust tutvustab Eesti Looduskaitse Seltsi auliige Rändaja Hendrik.

Enne kontserdi algust tutvustavad seltsi, Vana-Vigala mõisaparki ja Vigala kirikut Vootele Hansen, Kalev Tihkan ja Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 16.30, tagasi Tallinnas kell 23.45.

Sõidu hind koos õhtusöögiga (praad, magustoit) täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi vaid söögi eest 7 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

 

Retk Saaremaa Ooperipäevadele Moskva Helikon-Opera kontsertetendusele „Mr. Georg Ots“

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 28. juulil 2019

21. märtsil 2020 täitub 100 aastat eesti armastatud ja mitmekülgselt andeka ooperi- ja operetisolisti, lavastaja ja näitleja Georg Otsa sünnist. Moskva Helikon-Opera kontsertetendus on lugupidamisavaldus Suure Kunstniku elutööle.

Dmitri Bertman, meie aja üks silmapaistvamatest ooperirežissööridest, toob lavale etenduse Georg Otsast, säravast eesti lauljast, kelle legendaarne hääl hullutas miljoneid kuulajaid. Maailma esiettekanded toimuvadki sel suvel Saaremaal.

Georg Otsa mäletavad tänaseni pajud melomaanid üle maailma. Ka Dmitri Bertmani jaoks on ta unustamatu ebajumal. Geniaalse baritoni hääl kõlas tema kodus juba lapsepõlves tänu emale, suurele Georg Otsa talendi austajale.

Osades: René Soom, Heli Veskus, Anu Kaal.

Buss Saaremaale väljub Rahvusraamatukogu eest 28. juulil 7.15, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos etenduse piletiga II hinnatsoonis 60 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Liitu Looduse Omnibussi uudistelistiga:

Liitu Looduse Omnibussi uudistelistiga:

Looduse Omnibussi listide haldamise lehekülg

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.