Looduse Omnibuss sõidab igal nädalavahetusel, nädalalõpu reisikavad kuulutatakse välja listis ja kodulehel kolmapäeval - neljapäeval.

Loodusõhtud Rahvusraamatukogus toimuvad oktoobrist aprillini igal esmaspäeval kell 18.00. Otseülekanded www.looduseomnibuss.ee/otse ja salvestusi näed www.looduseomnibuss.ee/loodusohtud.

Looduse Aasta Foto lehe leiad www.looduseomnibuss.ee/laf ja galerii www.looduseomnibuss.ee/galerii.

Päevakorral

Teatriretked Pärnusse „Elu ja armastust“ vaatama

Vabanesid mõned kohad teatriretkele 28. märtsil

Vabandame, kohad on täis! 
Looduse Omnibuss Tallinn
14. ja 28. märtsil 2019

Pärnus „Endla“ teatris mängitakse A. H. Tammsaare romaani järgi Andrus Kivirähki näidendit „Elu ja armastus“.

Lavastaja Aare Toikka (VAT Teater), kunstnik Pille Jänes, valguskunstnik Margus Vaigur, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres, koreograaf Marge Ehrenbusch, lavavõitluse koreograaf Tanel Saar (VAT Teater).

Osades Saara Nüganen, Märt Avandi, Ott Raidmets, Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Kadri Rämmeld, Ago Anderson.

„Andrus Kivirähki uus näidend Anton Hansen Tammsaare romaani ainetel puudutas mind väga. Kui ma esitan endale küsimuse miks, vastan nõnda: Kivirähk on Tammsaare teose vormi muutes teravdanud välja midagi tänasele eesti inimesele väga iseloomulikku. See iseloomulik väärt loomuomadus on edasipüüdmine. Loo peategelane Irma on edasipüüdlik neiu, kes on unistuste nimel ka ohvriteks valmis. Tema püüab edasi kasvõi armastuse kaotuse hinnaga. Aga kuidas elada, kui armastus on kaotsi läinud? Seepärast tundub mulle, et eelkõige on see lugu unelmaist, kuigi mängus on ka klatš, kätš ja roim. Aga mäng käibki elu või surma peale.“ 
Lavastaja Aare Toikka
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 16.30, tagasi Tallinnas 23.45.

Sõidu hind koos teatripiletiga 33 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine, palume lisada ka kontakttelefoni. Saadame kinnituse ja arve. Kohtade arv piiratud.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Retk Andres Adamsoniga Peterburi, Ermitaaži ja Mihhailovski teatrisse Verdi „Traviatat“ vaatama

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
29.-31. märtsil 2019

Kui Vene võimu alla langemine eestlastele kolmesaja aasta eest üldse midagi head kaasa tõi, siis oli selleks impeeriumi uue pealinna, maailmalinna Peterburi lähedus. See käivitas majandusliku ja kultuuriarengu, tänu millele oleme täna need, kes oleme. Peterburi oli veel pisut enam kui sajandi eest Tallinna järel ja Tartu ees suuruselt teine eesti linn maailmas, kõrgema hariduse ja karjäärivõimaluste seisukohast aga lausa esimene. Kas näiteks teate, et kõigile tuntud metallskulptuurid kunagisel Singeri ärihoonel (hilisem Dom Knigi) ja Jelissejevi kaubamajal Nevski prospektil on loonud Amandus Adamson?

Esimesel päeval, 29. märtsil alustame oma reisi Tallinnast Rahvusraamatukogu eest kell 6.15. Bussis alustame üsna pea meie reisisihiga seonduvate lugudega. Pärast piiriületust jätkame teed otse Peterburi suunas. Lõunatame Peterhofis, õhtupoolikul jõuame südalinna, kus teeme pärast pikka sõitu jalutuskäigu olulisemate vaatamisväärsuste juurde Nevski prospektil ja selle vahetus naabruses. Muuhulgas vaatame Kaasani katedraali, Palee- ja Senati väljakut, Vaskratsanikku, linna peakirikut Isaaki katedraali, Aleksander III kummalist monumenti, mitmeid paleesid, sildu jm, millest nii mõnelgi on seoseid Eesti või eestlastega.

Teisel päeval viib buss meid alustuseks Vassili saarele, kus elasid, õppisid ja töötasid paljud eesti kunstnikud, muusikud, teadlased, lihtsalt impeeriumi pealinna õnne või elatist otsima tulnud.

Vaatame Ülikooli kaldapealsel ja Strelkal linna panoraami, seejärel külastame Peeter-Pauli kindlust selle katedraaliga, milles on Romanovite hauad. Pärast Aurorast möödumist toimetab buss meid Aleksander II tapmiskohale püstitatud Kristuse Ülestõusmise või laiemalt Verekirikuna (Spas na Krovi) tuntud muuseum-pühakotta.

Seejärel veedame mõned tunnid Ermitaažis ning õhtul läheme maailmakuulsasse Mihhailovski teatrisse Verdi ooperit „Traviata“ vaatama.

Kolmandal päeval teeme enne ärasõitu veel „vigade paranduse“ ehk vaatame seda, mida esimesel-teisel päeval ei jõudnud. Seejärel külastame laevastikubaasi Kroonlinna selle „nulli“, Merekiriku ja Lydia Koidula kodumajaga. Tagasi mandril, käime ära ka Oranienbaumis, vürst Menšikovi suvepalees.

Edasi algab kojusõit, kindlasti vahepeatustega. Tallinna loodame tagasi jõuda kella 22 paiku.

Retke juhib ja maailmalinna Peterburi ning selle seoseid eestlastega tutvustab ajaloolane Andres Adamson.

Sõidu hind 225 eurot. Lisandub Venemaa viisa ja reisikindlustus. Hind sisaldab ooperipiletit, muuseumipileteid (sh Ermitaaž), ööbimist koos hommikusöökidega hotellis Fontanka, reedel lõunat ja õhtusööki ning tagasiteel (pühapäeval) õhtusööki Eestis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest reedel kell 6.15, tagasi Tallinnas pühapäeval kell 22.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297 (Jaan Riis). Vajalik täpne nimeline registreerimine koos kontakttelefoni numbriga. Kui viisat ei ole, on vajalik pass, mis kehtib peale retke toimumist veel vähemalt 6 kuud. Viisade vormistamiseks võtame ühendust. Saadame registreerunutele kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Foto: (CC) Jacqueline Macou / Pixabay

 

4-päevane retk Andres Adamsoniga Novgorodi

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
18.-21. aprill 2019

On mõned vabad kohad sarja „Andres Adamsoniga Venemaale“ retkele Novgorodi, mis toimib 18.-21. aprillini 2019.

Esimene päev: Petseri-Irboska-Pihkva

Teine ja kolmas päev: Novgorod ja lähiümbrus

Neljas päev: Tsarskoje Selo ja tagasi.

Sõidu hind 200 eurot pluss viisa. Viisa vormistamiseks vaja passi, mis kehtib pärast retke veel vähemalt kuus kuud.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Foto: (CC) Екатерина Никонова / Pixabay

 

Liitu Looduse Omnibussi uudistelistiga:

Liitu Looduse Omnibussi uudistelistiga:

Looduse Omnibussi listide haldamise lehekülg

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.