Avaleht

Looduse Aasta Foto 2005 fotokonkurss

16.02.2005 - 02:00

Nordea,
StoraEnso,
Kunda Nordic Tsement,
Looduse Omnibuss,
Metsahoiu Sihtasutus,
Eesti Looduskaitse Selts,
Eestimaa Looduse Fond, 
Postimees , Eesti Ekspress
ja Maaleht kuulutavad välja
loodusfoto konkursi,
mille käigus valitakse välja
parimad fotod eraldi
kolmes kategoorias ja
kolmes vanuserühmas.


Konkursi eeskirjad


1. Osavõtuõigus
Võistlusel võivad osaleda kõik v.a konkursi korraldamisega seotud isikud. Võistlusel võib osaleda vaid Eestis tehtud loodusfotodega.


2. Konkursi kalender
Võistlustööde postitamise viimane tähtaeg on 20. märts 2005.
Tulemused avalikustatakse 17. aprillil Tallinna Linnahallis.


3. Konkursi kategooriad
Konkurss toimub kolmes vanuserühmas: lapsed (alla 13a), noored (alla 20a) ja üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud).
Igas vanuserühmas hinnatakse töid kolmes kategoorias. Esimeses kategoorias võistlevad fotod, millel on kujutatud loomariigi esindajad (imetajad, linnud, kalad, putukad, roomajad jne.) Teises kategoorias võistlevad kõik ülejäänud loodusfotod (maastikud, taimed jne). Kolmandas kategoorias osalevad digitaalselt töödeldud fotod. Iga foto saab konkursil osaleda vaid ühe vanuserühma ühes kategoorias.


4. Võistlustööde arv
Üks autor võib võistlusele esitada kuni kümme pilti, mis võivad olla nii slaidid kui fotod.


5. Fotode mõõtmed ja märgistamine
Diapositiivid mõõtmetega 24x36 mm peavad olema raamitud, suurema formaadiga slaidid peavad olema kiles ja ümbritsetud paspartuuga. Küljele, kust poolt slaidi tuleb vaadata, tehakse rist alumisse vasakusse nurka.
Fotode pikema külje serva pikkus peab olema ligikaudu 30 cm (lastearvestuses 21-30 cm). Foto ei tohi olla ümbritsetud paspartuu ega raamiga. Slaidiraamile, slaidi paspartuule või foto tagaküljele kirjutatakse autori märksõna, kategooria ja vanuserühm. Kategooriate ja vanuserühmade tähistamiseks palume kasutada järgmisi lühendeid: 1L (loomapiltide lastearvestus), 1N (looma-piltide noortearvestus) 1T (loomapiltide täisealiste arvestus), 2L (looduspiltide lastearvestus), 2N (looduspiltide noortearvestus), 2T (looduspiltide täisealiste arvestus), DIGI L, DIGI N ja DIGI T. Piltidele lisada lühike pildiallkiri, mis kirjeldaks, kus ja millal on pilt tehtud ja mis on sellel kujutatud.


6. Konkursitööde saatmine
Pildid palume saata aadressil:
OÜ Looduskiri, Koidu 80, 10139 Tallinn,
märgusõna Looduse aasta foto.
Kinnises ümbrikus palume lisada autori andmed ning margid tööde tagasisaatmiseks autorile. Selle ümbriku peale kirjutada autori nime asendav märksõna. Kui marke pole lisatud, on võimalik tööd kuue kuu jooksul kätte saada eelpoolmainitud aadressilt. Näitustele väljavalitud fotokoopiaid ei tagastata. Fotod soovitame pakkida korralikult kaitsmaks neid võimalike kahjustuste eest postis.


7. Auhinnad
Lastearvestuses on mõlemas kategoorias peaauhinnaks 2500 krooni eest fotokaupa Olympus Eestilt. Parimale loomapildile noortearvestuses on auhinnaks 5000 krooni eest fototarbeid Maksifotolt. Noortearvestuse looduspiltide peaauhinnaks on 5000 krooni eest fotokaupa Photopoint´ilt. Täisealiste arvestuses on parimale loomapildile auhinnaks 10 000 krooni eest Canoni fotovarustust Overallilt. Looduspiltide arvestuses saab võitja auhinnaks 10 000 krooni eest Sigma tooteid Fotoluksilt. Samuti saavad kõik  loodus- ja loomapiltide kategooria võitjad preemiareisi Kuusamo loodusfoto- ja filmipäevadele Soome. Parimatele digitaalselt töödeldud piltidele kõigis kolmes vanuserühmas on auhinnaks kokkupandavad jalgrattad Intec Tradelt. Lisaks auhinnad 2. ja 3. kohtadele ning hulgaliselt eriauhindasid.


8. ürii ja hindamiskriteeriumid
üriisse kuuluvad tunnustatud fotograafid, kunstnikud ja loodusetundjad. Kõik pildid pannakse ka internetihääletusele aadressile www.morgan.ee, mis kestab 15. aprillini.


9. Piltide kasutamine
Korraldajal on õigus tasuta kasutada konkursil osalenud pilte võistluse tulemuste avalikustamiseks meediaväljaanneteks, avalikel üritustel, ja konkursikogumikus. Auhinnatud pilte võib tasuta kasutada ka loodusfotograafiat edendavatel eesmärkidel, näiteks koostada neist näituseid ja slaidisarju, trükkida plakateid, kalendreid ja/või postkaarte.


10. Korraldajate vastutus
Korraldajad suhtuvad fotodesse hoolikalt, kahjustamata neid ühelgi viisil, kuid ei vastuta postis või laboris tehtud kahju eest.


11. Autori vastutus
Osavõtja vastutab enda ja piltide kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et ta on konkursile saadetud piltide autor.


Info:
OÜ Looduskiri,
tel (0) 6 481 740 ,
e-mail: info@looduseomnibuss.ee
www.morgan.ee,
www.looduseomnibuss.ee


Toetajad: Canon, Nikon, Olympus Eesti, KTK Overall, Maksifoto, Photopoint, Fotoluks, Sigma, Agfa, Digifoto, Morgan Foto, Kodak, Pentax,  Aura, Avision, Teet Grupp, Regio, Cheese, Eesti Jahimees, Intec Trade, Nordic JetLine.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.