KODUMAA UUDISED MAAILMA MAAD JA RAHVAD
 

EESTI LOODUSFOTO 1998

Konkurss 1999
Konkurss 2000
Järgnevalt valimik Eesti 1998. aasta parimatest loodusfotodest, ajakirja Loodus, kirjastuse Eesti Loodusfoto ja Eestimaa Looduse Fondi fotovõistluse võidutöödest. Konkurss "Aasta loodusfoto 1998" tõi võistlustulle tuhandeid pilte enam kui sajalt autorilt. Võistlustöid hinnati kahes vanuserühmas, eraldi viiest pildist koosnevaid seeriaid ja üksikpilte. Pilte hindas zürii koosseisus Eesti loodusfilmi grand old man Rein Maran, fotograafid Toomas Tuul ja Toomas Volkmann ning kunstnik Eve Valper.Margus Hendrikson. O-ZOON. 
Aasta loodusfoto 1998 (parim seeria) üldarvestuses Margus Hendrikson (29) hakkas tõsisemalt pilte tegema pärast sõjaväest naasmist. "Et pilti teha, pole vaja end pankrotti ajada, ostes paarikümne tuhande kroonise tehnika. Kallis ja moodne aparaat annab palju lisavõimalusi ja hea pildi saamise tõenäosus on suurem, kuid palju saab ära teha lihtsate vahenditega." Marguse Kiiev 19, kuhu on  adaptritega liidetud Zeniidi optika, ei võimalda teravustada lõpmatusele. Seetõttu pildistab ta seda, mida saab - enamasti lähivõtteid. Margus oli ka esimese noorte loodusfotokonkursi auhinnasaajate hulgas.

Margus Almers. Seeriast ÜHE PERE SUVI
Zürii tunnustus üldarvestuses. Margus Almers (36) on Verekeskuses nii autojuht, turvamees kui arvutispetsialist. Pildistamisel on tal abiks Minolta Dynax 500. Luiged on üles võetud Haapsalus.
 

Villu Anvelt. Seeriast LINNUKEVAD. Ära märgitud seeriate üldarvestuses.
 
     
Hermes Sarapuu. JÄRVEL.
Parim üksikpilt üldarvestuses. Hermes (26) on Kunstiakadeemia 3.kursuse maalikunstiüliõpilane.  Pildistatud: Zeniit ET koos Helios 50 mm objektiiviga.
Toomas Tamm. HAIGUR. Esikohta jaganud üksikpilt noortearvestuses. Toomas Tamm (16) käib fotoaparaadiga looduses kolmandat aastat. Äramärkimist vääris Kunda lähedal Mahul läbi rookõrte hiilides tehtud pilt. Selle jäädvustas Canon EOS 50E koos 75-300 mm zoom-objektiiviga. Toomas õpib inglise kolledzis 10.klassis.
Siimo Virro. ORAV.
Zürii üldtunnustus üksikpiltide üldarvestuses. Elektroonikainsenerist tartlane Siimo Virro (35) peab pilditegemist oma harrastuseks juba paarkümmend aastat. Hetkel on tal kasutada Canon EOS 500. See noor ja tragi oravapoiss jäi filmilindile Siimo suvekodu lähedal Peedul. 
Tiit Hunt. EI VÕI OLLA.
Zürii tunnustus üksikpiltide üldarvestuses.