Avaleht

Retk romantilisele suurlavastusele "Toomas Nipernaadi"

01.08.2018 - 16:30 - 23:45

Looduse Omnibuss Tallinn
Kolmapäeval, 1. augustil 2018

Algavad „Toomas Nipernaadi“ etendused Pärnumaal.

Teater TEMUFI on rikastanud Eesti teatrimaastikku juba kaks hooaega. 2017. aastal mängiti Lõhaveres etendust „Lembitu – kuningas ilma kuningriigita“ ning 2016-2017 „Tom Sawyeri seiklusi“.

Toomas Nipernaadit mängitakse Linnamehe Puhkekeskuses Tori vallas augustis. Esimest korda 1. augustil on vaatajateks vaid erikülalised ja Looduse Omnibussi rahvas.

Autor August Gailit, lavastaja Peep Maasik (Tüvka 12. Lend), lavastaja-assistent Jan-Erik Sarv, dramatiseerija Ott Kilusk, kunstnik Jaanus Laagriküll, muusikaline kujundaja Jaan Sööt, koreograaf Evelyn Piirak, grimmikunstnik Maria Indermitte, visuaalkunstnik Carmen Seljamaa (Tüvka), meistertehnik Rauno Avel (Tüvka), kostümeerija-rekvisiitor Ulve Vohla.

Näitlejad Pääru Oja (Draamateater), Ursula Ratasepp (Tallinna Linnateater), Karolin Jürise (Tüvka 12. Lend), Kärt Tammjärv (Vanemuine), Kaili Viidas (Endla), Jaune Kimmel (Rakvere Teater), Maarja Tammemägi (Tüvka 12. Lend), Jüri Vlassov, Tanel Ting (Kuressaare Linnateater), Silver Kaljula (Must Kast), Andri Arula, Jan-Erik Sarv, Martin Aulis, Tiina Laugus.

Varakevadel, kui jää jõgedelt ja järvedelt lahti murdub ning kelmikas päike puulatvadelt lund hakkab sulatama, ilmub külavaheteedele üks veider mehike. Pigem inetu kui ilus ja, tont seda teab, kas vana või noor. Kaabut nimetissõrmega kuklasse lükates keksib ta justkui alp harakas porilompide vahel, tinistades oma mänguriistal jupikese ühest või teisest loost. Ja kui mõni möödakäija tema koledat lauluhäält juhtub kuulma, katab ta kõrvad peopesadega ning jookseb metsa. 

Eemalt mõnd talu või muidu kena elamist nähes ütleb see mees poolkuuldavalt: ”Heh-hee!” ja sätib sammud sinnapoole. Nõnda talust tallu ja südamest südamesse kulgeb tema tee läbi kauni Eestimaa, kuni meri külmub ja rammusad põllud lumega saavad kaetud. Siis on ta äkitselt kadunud, nagu poleks teda Olnudki.

See mees on Toomas Nipernaadi.

Buss väljub Rahvusraamatukogu juurest kell 16.30, tagasi Tallinnas 23.45.

Sõidu hind koos teatripiletiga 28 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.