Avaleht

Retk Põltsamaa sildadele ja ESTO laulupeole Tartus

29.06.2019 - 10:00 - 23:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 29. juunil 2019

Laupäeval läheme tähistama Põltsamaa 93. sünnipäeva ja avastama selle sildade ilu. Jõgi ja 18 silda muudavad Põltsamaa Põhjamaade Veneetsiaks. Ja veel: aastatel 1570–1578 oli Põltsamaa Liivimaa kuningriigi pealinn. Seal resideerus hertsog Magnus. Tõsi, mitte lossis, aga naabruses asuval Kuningamäel.

Jalutamegi linna 18 sillal, kus toimub mitmeid kultuurisündmusi ning tutvume muude huviväärsustega.

Edasi sõidame läbi Puurmani, kus tutvume mõisa ja pargiga, edasi Tartusse, kus õhtul kell kuus algab Raekoja platsil ESTO Päevade laulupidu. ESTO Päevad toimuvad tänavu neljapäeval ja reedel Helsingis, laupäeval-pühapäeval Tartus ning esmaspäeval-teisipäeval Tallinnas.

ESTO Laul on ainulaadne võimalus tähistada meie koorilaulu traditsiooni – laulupeo 150. sünnipäeva just õigel päeval, kui toimus esimene laulupidu. Kõlavad Koit (M. Lüdig/F. Kuhlbars), Kaunimad laulud (Fr. Saebelmann/P. Ruubel), Leelo (M. Saar/rahvaluule), Ma kõndisin vainul (C. Kreek/rahvaluule), Kuulajale (G.Ernesaks/B. Alver), Veel kaitse, kange Kalev (M. Härma), Laulu mõju (R. Toi/rahvaluule), Tuljak (M. Härma/K.F. Karlson), Ta lendab mesipuu poole (P. Sarapik/J. Liiv), Hoia Jumal Eestit (J. Aavik/L. Raudkepp), Lahkumise laul (K. Türnpu/A. Saarik) ning ühislaulud Kungla Rahvas (K.A. Hermann/F. Kuhlbars) ja Kas tunned maad (R. Kull/M. Veske).

Kultuuriloolist retke juhib ajaloolane Ott Sandrak.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 10, tagasi Tallinnas kell 23.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Põltsamaa loss. Foto: (CC) Väino Valdmann

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.