Avaleht

Retk muusika- ja matkafestivalile Seto Folk

28.06.2015 - 08:00 - 23:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 28. juunil 2015

Osaleme Euroopa parimate festivalide hulka arvatud Seto Folgi kolmanda päeva ettevõtmistes.

Matkame Petseri Lõunalaagri rajal (2 km). Eestis on vähe kohti, kus piiripealne olek nii otseses kui kaudses tähenduses oleks nii tuntav kui siin, Voropi küla lähistel Setomaal. Ühest küljest on Vene piirini napilt 400 meetrit ning kuulda on Petseri kloostrikellasid, kuid teisest küljest õhkub loodusesse kasvanud laagrivaremetest nii romantikat kui traagikat.

Juhendab matkaraja looja ning RMK loodusvaht Toomas Valk.

Päeva ülejäänud osa veedame festivalipaikades: kuulame Kukerpille ja kontserti „Meeste laulu vägi“, kus vastamisi lähevad võimsad meestelaulu koorid – Iberi koor Gruusiast, Liinatsuraq Setomaalt, Lüü-türr Harjumaalt ja Morama Mordvast.

Folgil müüvad meistrid kohalikku  käsitööd, saab süüa tõelist seto toitu, juua koduõlut ning kogeda seto külalislahkust.

Soovijail on võimalus läbida ka rada „Värska peidetud aarded“. Saame teada, kust tuleb Värska vesi, mis on laudsipettäi, kus on Värskas kuulsa ristleja „Aurora“ kapteni maja, kus asub Jalmar Vabarna sünnikodu, kus asub Värska pühitsetud allikas.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinnas kell 23.30.

Sõidu hind koos festivalipiletiga täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lapsed, kes veel koolis ei käi, tasuta.

Info ja registreerimine tel. 5647 6297, retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK.

Teatri- ja festivalisõitudel Eesti Energia klientidele erisoodustus ei kehti

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.