Avaleht

Retk Kõnnumaa ja Soomaa avatud taludesse ning Riisa rappa

25.07.2021 - 09:00
Pühapäeval 25.07.21
 
Vabandame, kohad on täis
 
Pühapäeval on avatud Talude päev  ja Maailma Rabade päev. Teeme sel puhul retke Kõnnumaa ja Soomaa toredatesse taludesse ja väikese matka Riisa rappa. Alusatme Kõnnumaal kus külastame Mahlametsa talu ja Rosenberry jäätise vabrikut. Kavas on erinevate puuvilja-, köögivilja-, ravimtaimede- ja marjamahlade tuvustus ja degustatsioon. Avatud on kodukohvik ja jäätisekokteili baar kus valikust leiab ka Rosenberry käsitöö pulgajäätiste. Rosenberry jäätised on parimast toorainest taimsed ja kooresed pulgajäätised mis ei sisalda rafineeritud suhkrut, kontsentraate, kunstlikke värv- ega säilitusaineid. Magustajaks kasutatakse rafineerimata roosuhkrut või agaavisiirupit.
Edasi sõidame Soomaa piiril asuvasse Piesta Kuusikaru tallu, kus põimuvad kaasaegne talutootmine ja rikkalik kultuuripärand. Pererahvas avab väiketootmise telgitaguseid alates mahlapressimisest kuni oma kaubamärgi loomiseni. 
 
Ekskursiooni käigus saab maitsta Piesta õunatooteid, mis on nii Eestis kui maailmas mitmeid auhindu võitnud. Samuti kuuleme põnevaid lugusid 1868. aastal rajatud esivanemate talu ajaloost, mis on suurepärane näide Eesti rahvuse kujunemisest ning sisaldab mitmeid põikeid Eesti laiemasse kultuurilukku – muuhulgas kuuleb papa Jannsenist, Juhan Liivist ja Joosep Tootsist. Avatud on talukohvik ja pood, kus kõiki Piesta tooteid kaasa saab osta.
Järgmise peatuse teeme haabjameister Aivar Ruukeli isatalus Saarisool. Vaatame kuidas käib haabja valmistamine ning saame ka ise haabja tegemisel osaleda. Saarisool ületame haabja, kanuu või paadiga Navesti jõe ning läheme koos Aivariga väikesele matkale Riisa rappa. Soomaal on võimalus minna ujuma, kes paadiga ei soovi minna saab sõita bussiga Riisa raba juurde ja minna edasi matkama.
 
Riisalt sõidame Jõesuusse kus käime rippsillal ning Torisse kus vaatame kirikut ja põrgut. Tori lähedal Mesila talus ootavad meid tuntud mesinikud Ülle ja Vahur Talimaa. Räägime mesilaste pidamisest ja meest ning kaasa saab osta põnevaid meesegusid ja mett.
Päeva lõpus külastame Eesti suurimat Alpakafarmi Ares, kus toimetab kena eesti-norra perekond. Vaatame alpakasid, laamasid, guanakosid, angoora küülikuid, minilambaid ja känguruid. Avatud on talupood. Peremees pakub norra vahvleid.
 
 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9.00. Tagasi Tallinnas kell 20.30

Sõidu hind  30 eurot, kooliõpilastele 20 eurot.

 

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

 

PALUME REGISTREERIDA  ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 

 

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Jälgime nii bussisõidul kui  ka retkel ohutusreegleid ja Terviseameti nõudeid ning soovitusi.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.