Avaleht

Retk Fred Jüssiga Viljandisse

06.04.2012 - 12:00 - 21:00

6.aprilli pealelõunal kohtuvad Viljandis, Pärimusmuusika Aidas legendaarne loodusemees ning vaikuse partei liige Fred Jüssi ja noortest pärimusmuusikutest koosnev viiulitrio Midrid. Tule kuulama millest nad räägivad, laulavad ja musitseerivad.

"Lindudel on üks elund, üks organ, see on laulukõri, mida kasutavad laululinnud. Laululindudel on üldiselt seitse paari häälepaelu. Laulud on indiviiditi erinevad, ja laulavad isaslinnud. Erand on leevike, tema puhul laulab ka emaslind, aga see on ka ainukene erand. No nii, kas see siis on muusika või ei ole? Kui hundid tulevad kokku ja teevad koorilaulu, ütleme, et on - aga tegelikult vist ikka ei ole. Jaa, metsas võib kuulda muusikat. Mina nimetan seda metsamuusikaks." Fred Jüssi (raamatust "Mister Fred" 2009)

Midrid  - Sänni Noormets, Cathy Sommer ja Lee Taul. Koos mängimist alustasid tüdrukud ühe Tõstamaalt pärit laulumänguga Midrilind, millest hiljem sai ka nime idee. "Kui laul räägib tabamatust imelinnust, siis kolm viiuldajat mängivad muusikat, mis on omamoodi ime ja tabamatu, sest me seda ei näe, vaid kuuleme," räägivad Midrid.

Kohtumise perenaine on Sofia Joons.

Viljandisse sõidame koos Fred Jüssiga üle Türi voorestiku ja läbi Kevadpealinna, kus 10.-13.maini toimbub VI Türi Kevadfestival  “Neli elementi”, mille patrooniks Fred Jüssi on.

Retkelised saavad soodsalt osta Fred Jüssi  duubelplaati “Helipilte Eestimaalt”.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 12.00. Tagasi Tallinnas kell 21.

Sõidu hind koos Aida piletiga täiskasvanutele sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 7 eurot, koolieelikutele tasuta.

Info ja registreerimine 6 481 740 , 56476297, info@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia  ja KIK.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.